Czwarte złoto Rafała G±szczaka w tym roku. Tym razem w K-1

ASW Knockout

Kickbokser zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout - Rafał G±szczak - został w Legnicy mistrzem polski juniorów w widowiskowej formule K-1 rules. Walczył w kategorii 91 kg.
- To już jego czwarty złoty medal w tym roku - powiedział Tomasz Pasek, trener zawodników ASW Knockout.

- Zapowiadałem przed sezonem, że będę dobrze przygotowany, efekty widać - tak Rafał G±szczak podsumował swój start w Legnicy. G±szczak tydzień temu wrócił ze zgrupowania kadry narodowej full contact ,które miało miejsce w Poznaniu.Tam sparrował z najlepszymi seniorami w kraju, przygotowuj±cymi się do Mistrzostw ¦wiata.

W zawodach udziału nie wzi±ł najbardziej utytułowany kickbokser zielonogórskiego klubu Kacper Fr±tczak, aktualny mistrz ¶wiata i Europy w K-1 rules. - Przygotowuję się do turnieju Best Fighter, na który wybieram się za niespełna dwa tygodnie do Włoch - powiedział Kacper Fr±tczak. - Puchar ¦wiata w Rimini jest dla mnie najważniejsz± impreza tej czę¶ci sezonu, st±d po solidnym przeanalizowaniu sytuacji podjęli¶my z trenerem decyzję o wycofaniu się z mistrzostw Polski, by nie złapać niepotrzebnej kontuzji uniemożliwiaj±cej mi przygotowanie się do tych zawodów.

Poza tytułem mistrzowskim Rafała G±szczaka, br±zowe kr±żki dla ASW Knockout zdobyli - Martyna Mossur w rywalizacji seniorek (70 kg) i junior Mateusz Kucharski (75 kg).

- Bardzo intensywny okres startowy, turnieje rangi mistrzowskiej i walki niemal co tydzień daj± duże możliwo¶ci rozwoju naszych reprezentantów - podkre¶la Tomasz Pasek. - Mamy naprawdę solidnych zawodników, którzy dzięki swojej pracy i determinacji osi±gaj± najwyższe wyniki sportowe. Mamy w tej chwili fighterów powołanych na mistrzostwa Europy juniorów i mistrzostwa ¶wiata seniorów. Jak co roku nasza młodzież nie zawodzi i reprezentuje nasz kraj i Zielon± Górę na arenie międzynarodowej. Z czego jeste¶my ogromnie dumni.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLZobacz także
  • Aaron cel Aaron Cel przed finałem TBL: Turowa zatrzymać się nie da, ale można przeszkadzać, ograniczać
  • Grzegorz Walasek To chyba jakie¶ fatum! Grzegorz Walasek znów kontuzjowany
  • Dyskwalifikacja dla asa PGE Turowa, ale dwie godziny przed meczem...