Sport.pl

Czwarte złoto Rafała Gąszczaka w tym roku. Tym razem w K-1

Kickbokser zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout - Rafał Gąszczak - został w Legnicy mistrzem polski juniorów w widowiskowej formule K-1 rules. Walczył w kategorii 91 kg.
- To już jego czwarty złoty medal w tym roku - powiedział Tomasz Pasek, trener zawodników ASW Knockout.

- Zapowiadałem przed sezonem, że będę dobrze przygotowany, efekty widać - tak Rafał Gąszczak podsumował swój start w Legnicy. Gąszczak tydzień temu wrócił ze zgrupowania kadry narodowej full contact ,które miało miejsce w Poznaniu.Tam sparrował z najlepszymi seniorami w kraju, przygotowującymi się do Mistrzostw Świata.

W zawodach udziału nie wziął najbardziej utytułowany kickbokser zielonogórskiego klubu Kacper Frątczak, aktualny mistrz świata i Europy w K-1 rules. - Przygotowuję się do turnieju Best Fighter, na który wybieram się za niespełna dwa tygodnie do Włoch - powiedział Kacper Frątczak. - Puchar Świata w Rimini jest dla mnie najważniejszą impreza tej części sezonu, stąd po solidnym przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy z trenerem decyzję o wycofaniu się z mistrzostw Polski, by nie złapać niepotrzebnej kontuzji uniemożliwiającej mi przygotowanie się do tych zawodów.

Poza tytułem mistrzowskim Rafała Gąszczaka, brązowe krążki dla ASW Knockout zdobyli - Martyna Mossur w rywalizacji seniorek (70 kg) i junior Mateusz Kucharski (75 kg).

- Bardzo intensywny okres startowy, turnieje rangi mistrzowskiej i walki niemal co tydzień dają duże możliwości rozwoju naszych reprezentantów - podkreśla Tomasz Pasek. - Mamy naprawdę solidnych zawodników, którzy dzięki swojej pracy i determinacji osiągają najwyższe wyniki sportowe. Mamy w tej chwili fighterów powołanych na mistrzostwa Europy juniorów i mistrzostwa świata seniorów. Jak co roku nasza młodzież nie zawodzi i reprezentuje nasz kraj i Zieloną Górę na arenie międzynarodowej. Z czego jesteśmy ogromnie dumni.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL