Sport.pl

Falubazu i Stali walka na maksa. Takich meczów w Polsce nie ma

Takie mecze chce się oglądać. Żużlowe derby lubuskie musiały zadowolić najwybredniejszych fanów czarnego sportu. Zawodnicy Stali Gorzów i SPAR Falubazu Zielona Góra stworzyli widowisko, że palce lizać. Górą byli gospodarze (48:42), ale stalowcy też zasługują na wielkie brawa.
- Dziękuję gościom za fajne widowisko. Były opinie, że wygramy łatwo i przyjemnie. Ja tak do tego nie podchodziłem, byłem przygotowany na to, że Stal przyjedzie w pełnym składzie - powiedział Sławomir Dudek, trener SPAR Falubazu. - Szykowaliśmy się na to, że nie będzie to łatwe spotkanie. W trakcie meczu uciekło nam parę punktów, istotnym momentem był upadek Piotrka Protasiewicza [w 11. wyścigu, gdy zielonogórzanie prowadzili podwójnie i zamiast 16-punktowej przewagi Falubazu, Stal zaczęła odrabiać straty - red.], wykorzystali to goście, wygrali dwa razy 5:1 i zrobiło się dla nas niebezpiecznie. Mieliśmy trochę problemów ze sprzętem, ale zachowaliśmy spokój, dziękuję za to swojej drużynie. Mamy kłopot z Andreasem Jonssonem [Szwed zdobył tylko jeden punkt - red.]. Jego niezłe wyniki w cyklu Grand Prix nie odzwierciedlają tego, co dzieje się w polskiej lidze. Grzesiek Walasek pożyczył mu motocykl na drugi wyścig, ale to nic nie pomogło. Jego silniki nie pracują tak, jak powinny. Musimy się zastanowić, co z tym fantem zrobić, chcemy mu pomóc z problemami sprzętowymi, bo jeździć na pewno nie zapomniał.

- W naszej lidze powinno być więcej takich pojedynków - komentował Bartosz Zmarzlik, najlepszy zawodnik Stali Gorzów (zdobył 12 pkt). - Mecz był bardzo fajny, jego wynik ważył się do ostatniego wyścigu. Jak zawsze dawałem z siebie wszystko, dwa biegi trochę popsułem, mój wynik powinien być nieco lepszy.

- Widać było, że spotkały się drużyny, które chcą rywalizować na maksa - dodał Jarosław Hampel, zdobył dla Falubazu 12 pkt. - Goście byli nastawieni na walkę do końca, stąd natychmiast wykorzystali nasze potknięcie. Za nami trudne zawody, wynik powinien nas cieszyć, bo nerwów nie brakowało. Atmosfera wokół meczu potrafiła nas zmobilizować, bardzo dziękuję kibicom, byli wspaniali.

Stanisław Chomski (nowy trener Stali): - Nie chciałem czekać do poniedziałku z rozpoczęciem pracy. Uznałem, że nie ma sensu, bym jedynie przypatrywał się temu, jak potoczy się mecz z Falubazem. Dlatego zwróciłem się z prośbą do zarządu klubu. Uznałem, że trzeba zaczynać od dużych wyzwań. Mecz był bardzo dobry, tak pasjonujących żużlowych derbów jak lubuskie w Polsce nie ma.

TO BYŁY ŚWIETNE DERBY! FALUBAZ GÓRĄ, ALE STAL POKAZAŁA MOC

JAROSŁAW HAMPEL POPROWADZIŁ POLSKĘ NA PODIUM W TORUNIU

TAK ZAĆMIENIE SŁOŃCA WIDZIELI KIBICE FALUBAZU

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: