Sport.pl

To mogą być dobre derby! Stal jedzie w najsilniejszym składzie

Tego się można było spodziewać. Zarządcy Stali Gorzów zdjęli kary nałożone kilka dni temu na swoich czołowych żużlowców. Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar wracają do składu Stali, która w niedzielę w Zielonej Górze zmierzy się ze SPAR Falubazem. Zapowiadają się więc fascynujące lubuskie derby. Początek ścigania o godz. 19.30.
Mistrz Polski z Gorzowa przeżywa wielki kryzys. Mistrzowski skład przestał osiągać mistrzowskie wyniki. Stal przegrała wszystkie cztery mecze i zamyka ekstraligową tabelę. Gorzowscy żużlowcy - w większości - są w wyraźnym sportowym dołku, dlatego faworytem niedzielnych derbów są gospodarze, którzy sezon rozpoczęli od trzech wygranych.

Na początku tygodnia, po tym, jak gorzowianie przegrali po raz drugi na własnym torze, szefowie Stali stracili cierpliwość. A w następstwie posadę trenera pierwszego zespołu stracił Piotr Paluch. Zastąpi go Stanisław Chomski, który już w przeszłości prowadził gorzowską drużynę. - Pewien piękny etap w historii naszego klubu został zakończony. Rok 2014 był najlepszym sezonem w dziejach Stali i duża w tym zasługa Piotra Palucha. Dziękuję mu za prowadzenie drużyny, medalowe sukcesy i wiele pięknych chwil - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali.

Zarząd klubu podjął też decyzję o odsunięciu od składu głównych winowajców fatalnego stanu rzeczy - kapitana drużyny Krzysztofa Kasprzaka i Słoweńca Mateja Zagara. Zapowiadało się na jednostronny pojedynek. W tej sytuacji, przeczuwając kiepski mecz, z transmitowania spotkania wycofała się telewizja NC+.

Sytuacja w ostatnich dniach mocno się jednak zmieniła. Nowy szkoleniowiec Stali w piątek złożył prośbę do zarządu Stali o przywrócenie do łask obu zawieszonych zawodników. - Jeśli kara dla nich zostanie cofnięta, to ja poprowadzę zespół w derbach i wezmę odpowiedzialność za wynik Stali - mówił Stanisław Chomski, który oficjalnie pracę w klubie miał rozpocząć od poniedziałku 25 maja. A w Zielonej Górze zespołem miał kierować jej kierownik Krzysztof Orzeł.

W sobotę zarząd Stali odpowiedział Stanisławowi Chomskiemu. "Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla kibiców jest pojedynek z Zieloną Górą oraz faktu jak istotny może być dla nas teraz każdy punkt ligowy. W związku z tym zdecydowaliśmy się pozytywnie rozpatrzyć prośbę trenera Chomskiego, który w meczu z Falubazem może wystawić wybrany przez siebie skład, wliczając w to także zawieszonych wcześniej Krzysztofa Kasprzaka i Mateja Zagara - powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora" - czytamy w serwisie stalgorzow.pl.

Zdanie zmieniła również telewizja, która przyjedzie jednak na derby. - W tym tygodniu sytuacja w Gorzowie zmieniała się bardzo dynamicznie - stwierdził Marcin Majewski, szef żużla w nc+. - Przyjście nowego trenera Stanisława Chomskiego to najlepszy czas na mobilizację mistrzów. Dlatego chcemy być na derbach.

Czego zatem możemy się spodziewać w niedzielny wieczór na wypełnionym po brzegi stadionie przy W69? Niewykluczone, że kibiców czekają niesamowite derbowe emocje. Oby tak było w istocie, bo w derbach przecież właśnie o to chodzi.

- Nie interesujemy się problemami Stali, nie zamierzamy dyskutować o tym, co dzieje się w gorzowskim klubie, skupiamy się wyłącznie na swoich przygotowaniach do derbów - powiedział Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowych w Falubazie. - A przygotowujemy się od dawna, i jak zawsze solidnie. Nie oglądamy się na roszady w składzie Stali, szykujemy się na to, że nasz rywal przyjedzie w najsilniejszym zestawieniu.

SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA - MONEY MAKES MONEY.PL STAL GORZÓW

Niedziela - godz. 19.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze; otwarcie bram stadionu: godz. 17.30, próba toru: godz. 19, prezentacja drużyn: godz. 19.10.

SPAR Falubaz: 9. Jarosław Hampel, 10. Andreas Jonsson, 11. Grzegorz Walasek, 12. Aleksandr Łoktajew, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Alex Zgardziński, 15. Krystian Pieszczek.

Stal: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Linus Sundstroem, 3. Matej Zagar, 4. Tomasz Gapiński, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

FALUBAZ WYGRAŁ WE WROCŁAWIU, NA TORZE NIE DO ŚCIGANIA

PRZED DERBAMI TRZĘSIENIE ZIEMI W STALI GORZÓW

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: