Sport.pl

Przed derbami: Telewizja mówi "nuda"! Kibice Stali walczą o posadę dla Palucha

Blisko trzy tysiące osób podpisuje się na Facebooku pod hasłem ?Paluch dalej trenerem?. Zarząd Stali Gorzów cieszy się, że kibice wspierają trenera, lecz z decyzji o zdjęciu Piotra Palucha ze stanowiska ani myśli się wycofywać. Za to telewizja nc+ wycofała się z planów transmitowania derbów!
Żużlowy mistrz Polski z Gorzowa przyjedzie na niedzielne derby do Zielonej Góry (początek meczu o godz. 19.30) po sporym wstrząsie. Na początku tygodnia, po tym, jak gorzowianie przegrali po raz drugi na własnym torze i czwarty raz z rzędu w tym sezonie, szefowie Stali stracili cierpliwość. A w następstwie - posadę trener pierwszego zespołu stracił Piotr Paluch. Tymczasowo jego rolę wziął na siebie Krzysztof Orzeł, kierownik drużyny.

- Pewien piękny etap w historii naszego klubu został zakończony. Rok 2014 był najlepszym sezonem w dziejach Stali i duża w tym zasługa Piotra Palucha. Dziękuję mu za prowadzenie drużyny, medalowe sukcesy i wiele pięknych chwil - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali.

Zarząd klubu podjął też decyzję o odsunięciu od składu kapitana drużyny Krzysztofa Kasprzaka i Słoweńca Mateja Zagara. Obaj z pozycji kibica mają przypatrywać się derbom. Jeśli nie przyjadą do Zielonej Góry, to z własnej winy, meczu nie obejrzą również w telewizji. Platforma nc+ w ostatniej chwili wycofała się bowiem z przeprowadzenia transmisji, spodziewając się nudnego, jednostronnego spotkania!

Czy rzeczywiście będzie mecz do jednej bramki? - Nie interesujemy się problemami Stali, nie zamierzamy dyskutować o tym, co dzieje się w gorzowskim klubie, skupiamy się wyłącznie na swoich przygotowaniach do derbów - powiedział Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowych w Falubazie.

A może Stal wszystkich zaskoczy i Paluch wróci na stanowisko, a Kasprzak i Zagar do składu na derby? Nie. - To była wspólna decyzja, nasza i Piotra. Musieliśmy jakiejś zmiany dokonać. Ale cieszę się, że kibice okazują Piotrowi mu wsparcie. To jest stalowiec z krwi i kości, a wsparcie jest mu potrzebne - mówił na antenie Radia Gorzów Ireneusz Maciej Zmora, prezes zarządu Stali.

Więcej o: