Dzień, w którym każdy może za darmo pobrać lekcję gry w golfa!

W niedzielę 24 maja zapraszamy na ogromne pole golfowe do Kalinowa k. Niesulic. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Golfa wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy golfowej (DRIVING RANGE) i gry na małym polu golfowym - akademii, a wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów zupełnie za darmo.
Polski Związek Golfa począwszy od 2012 r. cyklicznie prowadzi akcję promującą Ogólnopolski Dzień Golfa. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z organizacją zrzeszającą profesjonalnych instruktorów golfa - PGA Polska, przy zaangażowaniu pól i obiektów golfowych z całego kraju, na które wstęp tego dnia jest całkowicie bezpłatny.

Tegoroczna, czwarta już edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa odbędzie się w niedzielę 24 maja na 46 obiektach golfowych w kraju. W akcję włączone są zarówno pola golfowe, driving range oraz miejsca z symulatorami golfa.

W pobliżu Zielonej Góry niezmiennie od czterech lat w tym wydarzeniu uczestniczą Kalinowe Pola Golf Club, mieszczące się w Kalinowie k. Niesulic. Tegoroczny Dzień Golfa odbywa się pod hasłem: Golf dla wszystkich. Przyjedź i spróbuj!

Całodzienna impreza została zaplanowana w dwóch turach, w których wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy golfowej (DRIVING RANGE) i gry na małym polu golfowym - akademii, a wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów zupełnie za darmo. Dlatego już dziś warto zaplanować niedzielne popołudnie w Kalinowie i spróbować własnych sił. Szczegółowe informacje na: Dziengolfa.pl oraz Kalinowepola.pl.

Golf - w Polsce to wciąż jeszcze sport mało znany, ale to olimpijska dyscyplina, na świecie należy do najpopularniejszych, zarówno pod względem liczby widzów, jak i zawodników. Szacuje się, że po kij golfowy regularnie sięga 60 mln ludzi na sześciu kontynentach.