Młode Smoki, ku lepszej przyszłości dyscypliny i poszerzeniu kręgu kibiców

Po kilku miesiącach przygotowań zielonogórscy futboliści rozpoczynają kolejny ważny projekt, który wpłynie na rozwój nie tylko drużyny, ale i futbolu amerykańskiego jako sportu w Zielonej Górze. Futbolowi juniorzy na start! 
Od maja prowadzony jest otwarty nabór dla zawodników z roczników 1998-2001, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym najbardziej drużynowym sporcie na świecie, reprezentować miasto Zielona Góra i walczyć o dobre imię miasta w ligowych bojach już w najbliższym sezonie. Treningi prowadzone będą przez nasz sztab szkoleniowy z Charlesem Carrem i Noelem Castillo na czele. Obecnie każdy młody futbolista może spróbować swoich sił podczas treningów z seniorską drużyną Dragons. Treningi odbywają się na boisku przy ul. Botanicznej 66 w poniedziałki i środy o 18.30 oraz w soboty o 10.30 (należy pojawić się na 30 minut przed rozpoczęciem treningu). 

Krystian Wójcik, założyciel i wiceprezes Dragons Zielona Góra powiedział: - Uważam, że rozwój drużyny juniorskiej będzie dla nas przełomowym krokiem. Wychodząc z tą ofertą, nie tylko budujemy przyszłość i ciągłość naszego zespołu, ale także docieramy do większej liczby zawodników i fanów, którzy tak jak my zakochali się w futbolu amerykańskim.

Dragonsi do współpracy przy projekcie zaangażowali również władze Zielonej Góry, z którymi wspólnie aplikują o środki unijne, które w całości przeznaczone mają być na rozwój juniorskich Smoków. Do projektu dołączyła również drużyna Cottbus Crayfish, która od dwóch lat wspiera zielonogórzan w ich działaniach mających na celu rozwój futbolu amerykańskiego. - To bardzo budujące, że już kolejny rok z rzędu spotykamy się z ogromnym zainteresowaniem związanym z naszymi działaniami oraz chęciami wsparcia przez zielonogórski magistrat. Już mogę zdradzić, że współpraca przy tym projekcie z naszymi przyjaciółmi zza zachodniej granicy będzie naprawdę interesująca i atrakcyjna - komentuje Tomasz Dzida, prezes Dragons Zielona Góra.

- W każdej dyscyplinie sportowej, która ma się rozwijać w odpowiedni sposób, nie wystarczą dorośli zawodnicy, ale przede wszystkim należy kłaść nacisk na rozwój młodzieży. Jeśli chcemy, by Polska mogła rywalizować w Europie, uważam, że każda drużyna w każdymi mieście kraju powinna mieć juniorską drużynę. Drużyna juniorska jest nam potrzebna z kilku względów i nie tylko po to, by zapewnić w przyszłości doświadczonych zawodników, ale by dać możliwości trenowania tego sportu oraz reprezentowania Zielonej Góry coraz większej grupie nastolatków, którzy interesują się futbolem amerykańskim. Chcemy, by nasi juniorzy zaczęli wygrywać tak szybko, jak tylko to będzie możliwe. Wierzymy, że będzie to możliwe już w przyszłym sezonie - dodaje Charles Carr, trener główny Dragons, który od tego sezonu jest szkoleniowcem Smoków.

A już w najbliższą sobotę startuje druga edycja Zielonogórskiej Międzyszkolnej Ligi Futbolu Flagowego, w której kolejny rok z rzędu startują cztery zielonogórskie szkoły podstawowe.

Pierwszy tegoroczny turniej odbędzie się na boisku Dragonsów przy ul. Botanicznej 66, które mieści się na terenie partnerskiej szkoły Smoków - Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Liga współfinansowana jest ze środków budżetu Miasta Zielona Góra.

Dragonsi reprezentują w tym sezonie Zieloną Górę w rozgrywkach II Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, a sezon rozpoczynają w lipcu od derbowego meczu z drużyną Gorzów Grizzlies. Po więcej informacji zapraszamy na dragons.zgora.pl.