Największy sukces w karierze Martyny

Martyna Kubka, tenisistka GKT Nafta Zielona Góra, kontynuuje dobrą passę i po zwycięstwie przed tygodniem w turnieju Tenis Europ U-14 w grze podwójnej tym razem zaliczyła świetny występ w grze singlowej na turnieju Tenis Europe U-14 w Łodzi.
W drodze do finału kolejne rywalki ogrywała w bardzo przekonujący sposób. Z racji rozstawienia w pierwszej rundzie miała wolny los. Kolejne mecze - z Dominiką Szczotką (Polska) 6:2, 6:2 i Marketą Panackovą (Czechy) 6:2, 6:3 - nie stanowiły większego problemu w udowodnieniu, kto jest w nich lepszy. Ćwierćfinał i półfinał to popis bardzo ofensywnej, skutecznej i obfitującej w wiele wygrywających zagrań gry Martyny, a wraz z tym wyniki: 6:0, 6:2 z Margaritą Igntjevą (Łotwa) oraz 6:1, 6:3 z Bernadettą Dornieden (Niemcy).

Finałowy pojedynek Martyna rozegrała ze swoją koleżanką z Krakowa Aleksandrą Wierzbowską. Pierwszy set trwający godzinę stał na niezwykle wysokim poziomie. Wynik 6:2 dla Oli nie oddaje zaciętości i dramaturgii pojedynku. W większości przegranych gemów Martyna prowadziła po 40:15, lecz niestety nie potrafiła tego wykorzystać. Drugi set to już pełna kontrola gry i wyniku przez Olę i pewne 6:2 dla zawodniczki z Krakowa w 30 minut.

Bez względu na porażkę w finale występ w turnieju Tenis Europe to dla Martyny największy sukces w grze pojedynczej. Na tym samym turnieju dwie inne zawodniczki GKT Nafta Aleksandra Jeleń i Klaudia Wybudowska zaliczyły dobry występ, dochodząc do trzeciej rundy gry pojedynczej.