Sport.pl

Urszula Radwańska: Za mało ryzykowałam, za bardzo się wycofałam

Timea Bacsinszky nie dała żadnych szans Urszuli Radwańskiej, potwierdziła, że jest w wielkiej formie, i wyciągnęła reprezentację Szwajcarii ze straty 0:1 do remisu w meczu Polska - Szwajcaria. Stawką meczu jest miejsce w grupie światowej Pucharu Federacji.
- Nie miałam wiele do powiedzenia, właściwie to nic. Timea zagrała świetnie, ale to świetna zawodniczka. Dziś bardzo dobrze serwowała, dominowała zresztą pod każdym względem - analizowała swoją sobotnią porażkę 2:6, 1:6 młodsza z sióstr Radwańskich. Czego jej zabrakło, by na sztucznym korcie w Zielonej Górze mocniej uprzykrzyć życie Szwajcarce: - Ryzyka! Za bardzo się wycofałam - odpowiedziała polska tenisistka.

Jej rywalka z szacunkiem dopowiedziała, że spotkanie tylko wyglądało na łatwe i jednostronne.

W niedzielę Bacsinszky musi się jednak nastawić na trudniejszą przeprawę z Agnieszką Radwańską. Zdradziła, że wieczorem wymieni spostrzeżenia z Martiną Hingis, którą Agnieszka ograła w sobotę 6:4, 6:0. - Na razie koncentrowałam się na pojedynku z Urszulą i nie mam jeszcze gotowej taktyki na niedzielę - zapewniła Bacsinszky, 22. rakieta świata i 1. Szwajcarii.

A czy Tomasz Wiktorowski, kapitan polskiej reprezentacji na FedCup, a przy tym trener Agnieszki, ma już taktykę dla swojej zawodniczki na niedzielę? - Aga musi się skoncentrować na returnie, to może być klucz do sukcesu, ponieważ Bacsinszky znakomicie serwuje - powiedział Wiktorowski.

Heinz Guenthard, kapitan reprezentacji Szwajcarii oraz b. trener Steffi Graf: - Wykonaliśmy dziś plan minimum.

Jeśli na drugą turę singli Szwajcarki też założą minimum jedną wygraną i znów wykonają plan, mecz rozstrzygnie debel.

Grupa światowa FedCup to miejsce dla ośmiu najsilniejszych kobiecych reprezentacji na świecie. W tym roku w rozgrywkach FedCup uczestniczyło w sumie 99 narodowych drużyn tenisistek.

Więcej o:
Komentarze (2)
Urszula Radwańska: Za mało ryzykowałam, za bardzo się wycofałam
Zaloguj się
 • qast

  Oceniono 1 raz 1

  Spadaj stąd, żałosny trollu @janadamf !
  Dział "sport" nie jest dla ciebie. Trolluj sobie na stronach "Fakt-u" lub innego "Pudelka" , w dziale "telewizja, film lub teatr "- tj. w dziale obrzucania błotem celebrytów z telewizji, filmu lub teatru

 • janadamf

  Oceniono 5 razy 1

  Za bardzo zaangazowalas sie w tenis. To nie jest sport dla ciebie. Moze telewizja, film lub teatr - w fasach bylabys bezkonkurencyjna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX