Martina Hingis już w Zielonej Górze. Nie wyklucza gry w singlu

Tenisistka Martina Hingis, niegdyś numer jeden na świecie, triumfatorka turniejów wielkoszlemowych w singlu, a dziś uznana deblistka, w czwartek dotarła do Zielonej Góry, gdzie w sobotę i niedzielę kobiece reprezentacje Polski i Szwajcarii rozegrają barażowy mecz o miejsce w grupie światowej Pucharu Federacji. Czy Hingis zaskoczy wszystkich i pod dachem CRS stanie do starcia w singlu?
Taką ewentualność na oficjalnej konferencji przed meczem wykluczyła liderka polskiej kadry Agnieszka Radwańska: - Martina to dziś wyłącznie deblistka.

Jednak Hingis nie było jeszcze wtedy w Zielonej Górze. Nie mogła potwierdzić bądź zaprzeczyć. Dojechała tu w czwartek najpóźniej ze wszystkich uczestniczek meczu. Od razu wzięła się do pracy. Przez półtorej godziny ćwiczyła z Timeą Bacsinszky, która dziś jest singlową liderką reprezentacji Szwajcarii.

- Hala w Zielonej Górze [na co dzień arena spotkań koszykarzy Stelmetu - red.] bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie fajny doping, bo wtedy dużo lepiej się gra, bez względu na to, czy kibice są za nami, czy przeciwko nam. To było dopiero zapoznanie z kortem, ale na pewno mogę powiedzieć, że nawierzchnia jest dość szybka. Dwa dni temu byłam jeszcze w Stanach Zjednoczonych. Podróż tutaj była długa i odczuwam jeszcze skutki zmiany stref czasowych, ale w sumie czuję się dobrze i mam nadzieję, że z każdym dniem będę się czuła lepiej.

A teraz prawdziwa zagadka, a może tylko próba wprowadzenia niepewności w polskiej kadrze: czy 34-letnia Hingis ograniczy się w Zielonej Górze do występu w deblu, czy też myśli o grze pojedynczej? Gwiazda odpowiedziała tak: - Bardzo często trenuję jeden na jeden, więc dzisiaj to nie było żadne przygotowanie pod ewentualnego singla. Chciałam po prostu poznać kort. Później zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.

W piątek o godz. 13 w zielonogórskim ratuszu odbędzie się oficjalne losowanie kolejności spotkań.

W sobotę o godz. 12 rozpoczną się kolejno dwa single, a w niedzielę o godz. 12 kolejne dwa single oraz ew. decydujący mecz deblowy.

Bilety na mecz Pucharu Federacji w Zielonej Górze do kupienia na Abilet.pl oraz w sobotę i niedzielę od godz. 10 w kasach areny CRS.