Sport.pl

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów? - nazwa niepoważna i głupia [KOMENTARZ]

Tuż przed rozpoczęciem ligowego sezonu żużlowego kilka zdarzeń mocno mnie zaskoczyło. Pierwszym i to ogromnym zaskoczeniem jest reakcja kibiców na mój felieton poświęcony Piotrowi Świstowi. Spodziewałem się różnych opinii, również Świstowi bardzo niechętnych. A tu niespodzianka!
Spośród kilkudziesięciu internetowych komentarzy ledwie kilka było wstrzemięźliwych lub niechętnych, za to większość przychylnych lub wręcz entuzjastycznych.

Taka reakcja kibiców bardzo moim zdaniem przybliża moment wmurowania w koronę stadionu Edwarda Jancarza tablicy poświęconej Piotrkowi. Jeśli ma ją Tomasz Gollob, to musi mieć ją i Piotr Świst, jeden z klubowych symboli. Nie wiem, czy na koniec kariery - czyli nieprędko - Świst będzie miał w Gorzowie pożegnalny turniej, ale myślę, że pamiątkowa tablica to tylko kwestia czasu, bo gotówka na nią już jest. Po mojej deklaracji skontaktowało się ze mną kilku kibiców, którzy chętnie dołożą i swoją finansową cegiełkę.

Za to nowa nazwa gorzowskiego klubu nie tyle mnie zaskoczyła, ile zdziwiła. Sam jako prezes klubu sprzedawałem drugi człon nazwy lokalnym biznesmenom, co oznaczało wpływ gotówki do kasy klubu w sytuacji, kiedy na pomoc miasta w zasadzie nie można było liczyć. Była zatem Stal Brunat, Stal Farbpol czy Stal Pergo. Również i późniejsze władze klubu ochoczo korzystały z takiej możliwości i jeśli tylko znalazł się chętny, to sprzedawano mu część nazwy. Stąd też Stal nosiła nazwę Mars RTV AGD, Stal Caelum, Stal Strabag czy Stal Telenet.

Aż doszliśmy do dzisiaj i mamy... "MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów". To nazwa i niepoważna, i głupia zarazem. Rozumiem, że zdecydowała kasa i na pewno jest to mocny argument, ale czy naprawdę na wszystko musimy się zgadzać, nie był możliwy żaden kompromis? Kibice na szczęście i tak będą mówili Stal, tak jak to mówili, kiedy na torze pojawiały się plastrony z Pergo i tylko dziennikarze oraz nieżyczliwi nam fani innych drużyn będą mieli ubaw po pachy, aby w razie porażek (oby znów było ich jak najmniej!) czynić aluzję do twierdzenia, że "kasa robi kasę", ale już niekoniecznie wynik.

Kolejnym zaskoczeniem jest postawa zespołu w Zielonej Górze. Rozumiem, że dzień wcześniej na własnym torze było o wiele lepiej, że to tylko punktowany trening, do tego pierwszy na wyjeździe, że dopiero wchodzimy w sezon. Ale żeby na takim treningu potrafił jechać tylko Bartosz Zmarzlik, a reszta kulała się jak na rowerach - to musi nieco dziwić i zaskakiwać. Na szczęście jednak i tak wszystko za chwilę na poważnie zweryfikuje liga. Wielkanocny mecz u siebie z dość groźnym, choć bez przesady, zespołem z Torunia, a potem wyjazd do typowanego na środek tabeli Tarnowa powiedzą nam: ile jesteśmy naprawdę warci na starcie rozgrywek 2015.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź