Sport.pl

Falubaz Pomaga dzieciom w nauce języka angielskiego

Kibicom Falubaz kojarzy się niemal wyłącznie ze sportem żużlowym. Ale klub z Zielonej Góry działa na wielu frontach. Jednym z nich jest fundacja Falubaz Pomaga, która od kilku lat wspiera najbardziej potrzebujących.
W tym tygodniu pod patronatem fundacji Falubaz Pomaga rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego w świetlicy Złote Serca przy ul. Moniuszki w Zielonej Górze. Placówka działa od poniedziałku do piątku, dzieci każdego dnia mogą wziąć udział w różnych zajęciach, m.in. plastycznych, sportowych, socjoterapeutycznych. - Bardzo ważnym elementem jest nauka, dlatego poświęcamy w świetlicy przynajmniej godzinę na odrabianie lekcji - mówi Katarzyna Pawlak, kierownik świetlicy. - Zaproponowane zajęcia dodatkowe z języka angielskiego są dla naszych wychowanków świetną okazją na przyjemną naukę języka i nadgonienie zaległości szkolnych.

Zajęcia z wychowankami prowadzi lektorka języka angielskiego ze szkoły językowej Cosmopolitan Arletta Florczyk. Szkoła tym samym rozpoczyna działalność na zielonogórskim rynku. - Lekcje będą bardzo aktywne, z elementami sztuki i muzyki, będą zabawy z podziałem na drużyny. Nauka języka poprzez zabawę, słuchanie nastawione na rozumienie - to skuteczna alternatywa wobec tradycyjnych metod dla osób, które chcą przełamać strach przed mówieniem w języku angielskim. My uczymy przede wszystkim języka stosowanego na co dzień - powiedziała Arletta Florczyk.

Świetlica socjoterapeutyczna Złote Serca działa od 2008 r., uczęszczają do niej dzieci w wieku 7-12 lat.

SŁAWOMIR DUDEK NOWYM TRENEREM SPAR FALUBAZU

FALUBAZ ROZPOCZNIE SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: