Tor zweryfikowany, żużlowcy mogą się ścigać

Zielonogórski tor żużlowy jest już w pełni przygotowany do sezonu 2015. Obowiązkowy proces weryfikacyjny zakończył się pozytywnym wynikiem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by na stadionie przy ul. Wrocławskiej organizować oficjalne zawody żużlowe.
- Weryfikacja naszego obiektu przed sezonem 2015 zakończyła się pozytywnym wynikiem. Oczywiście, jak to bywa przy tego typu procesach, nie obeszło się bez drobnych uwag, ale nie miały one wpływu na ostateczną decyzję, czyli zatwierdzenie naszego toru do nowego sezonu - powiedział Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowych w SPAR Falubazie Zielona Góra.

Po weekendowym załamaniu pogody (odwołane zostały dwa mecze sparingowe SPAR Falubazu ze Startem Gniezno) zielonogórscy żużlowcy wracają do treningów na torze. Po wtorkowych zajęciach w Zielonej Górze drużyna pojedzie w środę do Gniezna na mecz towarzyski ze Startem (godz. 16). W piątek dwóch zawodników SPAR Falubazu - Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel - wystartuje w Toruniu na jubileuszowej imprezie Adriana Miedzińskiego. A w nadchodzący weekend kibiców czeka przedsmak ekstraligowych emocji. Dojdzie bowiem do sparingowego dwumeczu z mistrzem Polski Stalą Gorzów. Pierwsze derbowe starcie w sobotę w Zielonej Górze. Nazajutrz zespoły zmierzą się na gorzowskim torze.

SŁAWOMIR DUDEK NOWYM TRENEREM SPAR FALUBAZU

FALUBAZ ROZPOCZNIE SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL