Jeszcze luty, a żużlowcy już na torze! Falubaz się nie spieszy

Łagodna zima sprzyja przygotowaniom żużlowców do nowego sezonu. Jest w Polsce miejsce, gdzie już zawarczały motocykle. Po pierwszym tegorocznym treningu na torze są zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. - A my się aż tak nie spieszymy - mówi Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowych w Zielonogórskim Klubie Żużlowym.
Wrocławscy żużlowcy trenowali na Stadionie Olimpijskim w sobotnie popołudnie. Pierwszych w tym roku próbnych jazd zasmakowali Tomasz Jędrzejak, Czech Vaclav Milik oraz juniorzy Sparty Adrian Gała, Maksym Drabik i Damian Dróżdż.

Zespół z Wrocławia będzie pierwszym w tym sezonie rywalem SPAR Falubazu Zielona Góra w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Sparta zmierzy się z zielonogórską drużyną na własnym torze 6 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny. - My spokojnie, zgodnie z planem przygotowujemy się do sezonu - powiedział Jecek Frątczak. - Nie spieszymy się z wyjazdem na tor, na wszystko przyjdzie pora, teraz warunki na naszym obiekcie nie stwarzają możliwości do treningów.

Tor na zielonogórskim torze jest właśnie przygotowywany do nowego sezonu. Wymieniane są m.in. drewniane bandy, na które nałożone zostaną później bandy dmuchane. Drużyna SPAR Falubazu w minionym tygodniu zgrupowana została na kilka dni, zawodnicy trenowali na motocyklach motocrossowych. - Chłopcy dostali nieźle w kość, to były solidne treningi - powiedział Sławomir Dudek, trener SPAR Falubazu. - Teraz odpoczną do 10 marca, a później będziemy szukać możliwości wyjazdu na tor. U nas warunki ciągle nie są najlepsze, a poza tym trwają prace konserwacyjne. Ale jeśli nie uda nam się dość szybko wyjechać na zielonogórski tor, to będziemy szukać możliwości w innych miejscach, w grę wchodzi Ostrów, Gniezno, Berlin.

FALUBAZ ROZPOCZNIE NOWY SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL