TA-DA-DA-DAM! Radwańska na korcie w Zielonej Górze! Kiedy? Już w kwietniu

- Jest! Jest i jeszcze raz Jest! Udało się, będziemy mieli kolejne fajne widowisko w Zielonej Górze, wszystko wskazuje, że przyjedzie do nas Agnieszka Radwańska z koleżankami - napisał dziś na swoim facebookowym profilu Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.
Z jakiej okazji Radwańska i jej koleżanki mogą odstawić widowisko w Zielonej Górze? Do prezydenta nie udało się nam dodzwonić. Jednak okazja kroi się tylko jedna: mecz barażowy o miejsce w grupie światowej Pucharu Federacji (to takie drużynowe mistrzostwa świata): Polska kontra Szwajcaria.

Termin 18-19 kwietnia znaliśmy już od kilkunastu dni, ale zagadka tkwiła w miejscu rozegrania meczu. Ostatnie tego typu starcie polskie tenisistki rozegrały (na początku lutego) z Rosjankami w Krakowie. Przyjazd Marii Szarapowej wypełnił ogromną krakowską arenę bodaj do ostatnich miejsc. Niestety, Polki w składzie z siostrami Radwańskimi przegrały. Stało się jasne, że o miejsce w grupie światowej Pucharu Federacji muszą stoczyć baraż. Po losowaniu padło na rywalki ze Szwajcarii. W światku tenisowym słychać, że w grze deblowej Szwajcarię miałaby reprezentować m.in. Martina Hingis, która w szczycie formy i sławy wygrała w singlu pięć turniejów wielkiego szlema! Po stronie Polski liderka reprezentacji - Agnieszka Radwańska, dziś ósma rakieta świata, obiecała, że nie opuści drużyny w ważnym spotkaniu. Obsada szykuje się zatem wspaniała.

I teraz miejsce... W trakcie transmisji z pojedynków Polek z Rosjankami, gdy porażka naszych tenisistek była już przesądzona, komentatorzy Polsatu Sport zastanawiali się, gdzie zostanie rozegrany baraż. Wymienili wszystkie największe hale w Polsce: Kraków, Łódź, Trójmiasto. A tymczasem... zwycięzcą wyścigu o prawo do zorganizowania meczu została Zielona Góra! Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na finiszu rozgrywka toczyła się miedzy Zieloną Górą a Szczecinem. Jakkolwiek było, 18-19 kwietnia pod dachem CRS odbędzie się tenisowy mecz Polska - Szwajcaria.

CRS ma już za sobą udany tenisowy debiut. W kwietniu 2013 r. przy trybunach pełnych widzów Jerzy Janowicz poprowadził polską drużynę do zwycięstwa nad RPA w spotkaniu Pucharu Davisa. Ale wtedy stawka była nieco niższa, o ósmej rakiecie świata nawet nie wypadło marzyć. W kwietniu 2015 w Zielonej Górze wystąpią była liderka światowego rankingu oraz zawodniczka z dziesiątki w rankingu aktualnym. Oj, będzie święto i gratka dla fanów tenisa i w ogóle wielkiego sportu!