Żużlowa Liga Mistrzów - przenosiny z Zielonej Góry do Gorzowa

- Nie planowaliśmy tego, ale kiedy okazało się, że to znów ma być w Polsce, wtedy z kolegami z zarządu uznaliśmy: skoro nasz kraj, to koniecznie Gorzów - mówił Ireneusz Zmora, prezes Stali, obwieszczając, że 25 kwietnia na Stadionie Edwarda Jancarza odbędzie się drugi turniej żużlowej ligi mistrzów.
Przed rokiem premiera odbyła się w Zielonej Górze. Była to premiera z kłopotami. Żużlowcy nie mieli szczęścia do pogody. W pierwszym terminie, 31 sierpnia, zwyciężył deszcz. W październikowej powtórce Falubaz okazał się dość gościnny. Nie skorzystał z atutu własnego toru i w stawce czterech zespołów zajął dopiero trzecie miejsce. Triumfowała szwedzka drużyna - Piraterna Motola.

Teraz nowym mistrzem Polski jest Stal. Dlatego szefowie gorzowskiego klubu uznali, że nie mogą przejść obojętnie wobec propozycji zorganizowania drugiego finału żużlowej ligi mistrzów. We wtorek oficjalnie potwierdzili, że dobili targu z właścicielami praw do przedsięwzięcia. - Nie mogłem pozwolić na to, żeby nasi kibice i nasza drużyna nie dostali szansy na to, by zostać pierwszym polskim triumfatorem ligi mistrzów - tłumaczył prezes Stali.

25 kwietnia na Stadionie Edwarda Jancarza oprócz mistrzów Polski pojadą mistrzowie Danii - Holsted Speedway Klub, Szwecji - Elit Vetlanda oraz Wielkiej Brytanii - Poole Pirates.

- Ceny biletów będą na poziomie ekstraligi - zapowiedział Zmora. Sprzedaż ruszy pod koniec marca.