Sławomir Dudek nowym trenerem żużlowców SPAR Falubazu

Były żużlowiec, wychowanek zielonogórskiego klubu Sławomir Dudek poprowadzi w zbliżającym się sezonie ekstraligowy zespół SPAR Falubazu. W klubie pracował będzie również inny były zawodnik Falubazu Grzegorz Kłopot.
Zakończyły się rozważania nad tym, kto w sezonie 2015 będzie trenerem drużyny zielonogórskiej. Sławomir Dudek był na liście kandydatów na to stanowisko obok m.in. Stanisława Chomskiego, Czesława Czernickiego. "Dudi" jednak kilka razy powtarzał, że jeszcze nie jest pora na to, by zająć się prowadzeniem ekstraligowego zespołu. Twierdził, że zbyt dużo czasu musi ciągle poświęcać, by wspierać swojego syna Patryka, 23-letniego zawodnika SPAR Falubazu.

Sławomir Dudek, który kilka tygodni temu ukończył kurs instruktorów sportu żużlowego, dał się jednak namówić zarządcom zielonogórskiego klubu. - Myślę, że sobie poradzę z tym niełatwym wyzwaniem. Bardzo długo zastanawiałem się nad propozycją zielonogórskiego klubu - powiedział Sławomir Dudek. - Jacek Frątczak [dyrektor ds. sportowych w zielonogórskim klubie - red.] mocno mnie namawiał, to sprawiło, że zaryzykowałem. Postanowiłem się sprawdzić, być może w przyszłości takiej okazji już by nie było.

Sławomir Dudek ma 47 lat, karierę żużlowca rozpoczął w 1984 r. w barwach Falubazu. Z zielonogórską drużyna zdobył m.in. dwa tytuły drużynowego mistrza Polski (1985, 1991). W sezonie 1991 na toruńskim torze wywalczył brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski. W 1998 r. "Dudi" opuścił ekipę Falubazu. W sezonach 1999-2004 był podporą Kolejarza Opole, później startował jeszcze w barwach Startu Gniezno, PSŻ-u Poznań i Lokomotivu Daugavpilis. Po zakończeniu przygody z czarnym torem zajął się sportową karierą swojego syna Patryka.

Nową twarzą w sztabie szkoleniowym zielonogórskiego klubu będzie również Grzegorz Kłopot. To też były zawodnik Falubazu. Ma 37 lat, zielonogórski klub reprezentował w latach 1995-2004. Później zdobywał jeszcze punkty dla Wybrzeża Gdańsk, Polonii Piła, PSŻ-u Poznań i Ostrovii Ostrów Wlkp. - Będę zajmował się szkoleniem juniorów zielonogórskiego klubu i ściśle współpracował ze Sławkiem Dudkiem - stwierdził Grzegorz Kłopot, który młodzieżą Falubazu zajmie się wspólnie z legendą klubu Andrzejem Huszczą.

FALUBAZ ROZPOCZNIE NOWY SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL