Falubaz pomaga Dawidowi. Pomóc może każdy

Dawid Lewko to 15-latek z Zielonej Góry, kibic żużlowców SPAR Falubazu, który choruje na genetyczną chorobę oczu - chorobę Stargardta. Dziś jest uczniem drugiej klasy gimnazjum i potrzebuje pomocy w postaci specjalistycznych okularów, które ułatwią mu naukę i poruszanie się.
Okulary kosztują 15 tysięcy dolarów, co jest poza zasięgiem rodziców nastolatka, dlatego Fundacja Falubaz Pomaga zdecydowała się pomóc w nagłośnieniu wszelkich działań, które sprawią, że rodzina będzie mogła kupić okulary eSight. Jeśli się uda, Dawid będzie pierwszym człowiekiem w Europie, któremu one pomogą.

- Gdy dwa lata temu zabraliśmy Dawida z siostrą i bratem na mecz z Lesznem, od razu złapaliśmy bakcyla. Regularnie całą rodziną chodzimy na mecze SPAR Falubazu, czujemy się bardzo związani z tą drużyną, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Fundacji Falubaz Pomaga o pomoc - powiedziała Monika Lewko, mama Dawida.

By pomóc rodzinie Dawida w zakupie specjalistycznego sprzętu, można dokonywać wpłat na konto: Getin Bank 80 1460 1181 2012 5656 8149 0001.

FALUBAZ ROZPOCZNIE NOWY SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL