Sport.pl

Na boisku w Żaganiu rządziły mistrzynie Polski

Poznaliśmy zwyciężczynie międzynarodowego turnieju w piłce nożnej kobiet o puchar prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona. Zgodnie z oczekiwaniami najlepszy okazał się Medyk Konin - mistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015.
W ostatniej chwili z udziału w Turnieju zrezygnował AZS PWSZ Wałbrzych. W błyskawicznym tempie na rozgrywki do Żagania ściągnięto mocny zespół juniorek Medyka Konin. Niespodziewanie to właśnie najmłodsze i najmniej doświadczone piłkarki sprawiły sporą sensację, pokonując w pierwszym meczu po rzutach karnych utytułowaną Olimpię Cluj 1:1 (k. 4:3).

W drugim spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły zawodniczki Stilonu Gorzów i Medyka Konin. Lider Ekstraligi kobiet rozbił zespół z woj. lubuskiego 6:0. W ekipie z Konina zagrała Ewa Pajor, która kilkoma akcjami potwierdziła, że zdobycie nagrody UEFA dla Najlepszej Piłkarski do lat 17 nie było przypadkowe.

Gorzowski Stilon w meczu o III m. zmierzył się z Olimpią Cluj - czterokrotnym z rzędu mistrzem Rumunii. Olimpia podrażniona porażką z juniorkami Medyka wystąpiła w najsilniejszym składzie. Dla Stilonu był to wartościowy sparing - niestety zakończony porażką 0:7. Jak powiedziała Marzena Salomon, grający trener Stilonu Gorzów: - To dopiero początek okresu przygotowawczego i wynik schodzi na dalszy plan.

Finał został rozegrany w pięknej zimowej scenerii. Wystąpiły w nim juniorki i seniorki Medyka. Młode piłkarki z Konina nie zdołały sprawić drugiej niespodzianki. Zostały rozbite przez starsze koleżanki aż 8:0 i pamiątkowy puchar za zwycięstwo w turnieju trafił w ręce piłkarek ekstraligowego Medyka Konin.