Sport.pl

Żużlowa kadra znów się grupuje. Tym razem z "Protasem"

Niebawem żużlowa reprezentacja Polski spotka się na drugim tej zimy zgrupowaniu. Do Szklarskiej Poręby pojedzie m.in. trzech zawodników SPAR Falubazu Zielona Góra.
W tym roku żużlowa centrala zafundowała kadrowiczom dwa obozy kondycyjne. Styczniowy odbył się w Wałczu, w lutym nasi reprezentanci spotkają się w Szklarskiej Porębie. Sześciodniowe zgrupowanie rozpocznie się 8 lutego. "Połowa planowanych zajęć odbędzie się na stokach i trasach narciarskich" - czytamy w serwisie polskizuzel.pl: "Kadrowicze będą trenować na nartach biegowych na Polanie Jakuszyckiej, znanej z zawodów o Puchar Świata, natomiast jazda na nartach zjazdowych zaplanowana jest w pobliskim czeskim Harrachovie, u stóp słynnej mamuciej skoczni. Pozostałe zajęcia to treningi w hali sportowej lub w terenie, natomiast pod koniec zgrupowania zaplanowany jest wyjazd do Karpacza do ośrodka odnowy biologicznej. Wtorek 10 lutego to dzień prasowy, w ośrodku "Orla Skała", gdzie mieszkać będzie reprezentacja. Przewidziana jest konferencja prasowa oraz otwarty trening kadrowiczów. Do Szklarskiej Poręby pojedzie 18 zawodników. Obok tych, którzy byli na zgrupowaniu w Wałczu, także Krzysztof Buczkowski, Adrian Miedziński i Piotr Protasiewicz".

Kapitan SPAR Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz oraz pozostała dwójka wymienionych zawodników nie uczestniczyła w pierwszym obozie, bo nie zaprosił ich selekcjoner reprezentacji Polski Marek Cieślak. Tak to tłumaczył na łamach Przeglądu Sportowego: - W przeszłości były z nimi problemy. W poprzednich latach było tak, że braliśmy po 25 zawodników na zgrupowanie, lecz wielu z nich pojawiało się dopiero wtedy, gdy przyjeżdżali dziennikarze. Gdy żurnaliści opuszczali obóz, oni też znikali. Nie mam do nich żalu, bo to nie tylko ich dotyczą moje słowa. Tak robiło wielu. Nie zabrałem ich, bo to oni zwykle najbardziej marudzili przy zaproszeniach na zgrupowanie. Brak tej trójki w Wałczu nie oznacza, że drzwi do kadry są dla nich zamknięte.

- Sprawa została zbyt mocno rozdmuchana, moim zdaniem tematu nie ma - krótko skomentował sytuację Piotr Protasiewicz, który w poprzednim sezonie razem z reprezentacją Polski sięgnął po srebrny medal Drużynowego Pucharu Świata.

Obok "Protasa" do Szklarskiej Poręby pojedzie jeszcze dwóch żużlowców SPAR Falubazu - Jarosław Hampel i junior Krystian Pieszczek.

ŻUŻLOWA REPREZENTACJA POLSKI

Seniorzy: Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), Adrian Gomólski, Kacper Gomólski (KS Toruń), Przemysław Pawlicki, Tobiasz Musielak (obaj Unia Leszno), Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz).

Juniorzy: Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra), Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer (obaj Stal Gorzów), Piotr Pawlicki, Bartosz Smektała (obaj Unia Leszno), Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski (obaj KS Toruń), Kacper Woryna (ROW Rybnik), Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław).

FALUBAZ ROZPOCZNIE NOWY SEZON W LANY PONIEDZIAŁEK

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: