Mistrzostwa z dwoma medalami Martyny Kubki

Martyna Kubka, reprezentantka GKT Nafta Zielona Góra zdobyła brązowy medal w singlu i złoty w deblu halowych mistrzostw Polski młodzików.
Na kortach w nowej hali klubu Deski Warszawa zawodniczka Nafty w grze pojedynczej wygrała kolejno z: Anielą Nowicką (AZS Poznań) 6:0, 6:3, Martyną Habrych WTS Orzeł Warszawa 6:1, 6:0 i w ćwierćfinale z Aleksandrą Nadajewską (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:0, 5:7, 6:4.

W półfinale spotkała się z Igą Świątek (WKT Mera Warszawa), która zajmuje drugie miejsce w rankingu Tenis Europe U-14, a miesiąc wcześniej była w półfinale nieoficjalnych mistrzostw świata ORANGE BOWL na Florydzie.

Pierwszy set po bardzo ofensywnej grze Martyny zakończył się jej pewnym zwycięstwem 6:2. Niestety, w drugim secie zabrakło przede wszystkim odpowiedniej koncentracji, a trzeci set to już jednostronny popis Igi i z wynikiem 2:6, 6:1, 6:0 to ona znalazła się w finale, który później wygrała.

W grze podwójnej Martyna zagrała w parze ze Stefanią Rogozińską-Dzik (KT Legia Warszawa). Dziewczyny dały popis niezwykle skutecznego tenisa, tracąc w całym turnieju zaledwie siedem gemów!!! Walkę o złoto wygrały z parą Aleksandra Nadajewska i Julia Wędrocha 6:1, 6:2.