Sport.pl

Patryk Dudek: żużlowy instruktor z pozytywnym wynikiem

"Egzamin na instruktora sportu żużlowego zakończony pozytywnym wynikiem" - pochwalił się na swoim facebookowym profilu Patryk Dudek, żużlowiec SPAR Falubazu Zielona Góra. "Duzers" jest w gronie 30 nowych instruktorów, którzy w Częstochowie pomyślnie przeszli egzamin po ukończeniu specjalistycznego kursu.
Razem z Patrykiem Dudkiem w kursie uczestniczył m.in. jego ojciec Sławomir, niegdyś czołowy żużlowiec Falubazu. Szkolił się też inny wychowanek zielonogórskiego klubu, obecnie zawodnik Unii Leszno Grzegorz Zengota. " Kurs trenera - zdany wzorowo! Od dzisiaj mogę szkolić młodzież oraz prowadzić pierwszą drużynę, ale póki co jeszcze trochę pojeżdżę motorkiem, a później zobaczymy..." - napisał "Zengi" na Facebooku.

Kurs obejmował 30 godzin wykładów i 12 godzin ćwiczeń. Jednym z prowadzących zajęcia był selekcjoner żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak. Nowi instruktorzy poznali m.in. teorię treningu sportowego, podstawy prawne i regulaminy, teorię budowy motocykla żużlowego, zasady organizacji zawodów sportowych, metodykę zajęć w zakresie techniki i taktyki jazdy, podstawy ćwiczeń ogólnorozwojowych, historię żużla. Odbywały się też zajęcia z pierwszej pomocy, psychologii, bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Zwieńczeniem kursu był pisemny egzamin w formie testu, który obejmował 40 pytań z zagadnień omawianych na kursie. Pytania testowe przygotowali wykładowcy, każdy ze swojej dziedziny. - Test wypadł bardzo dobrze. Widać, że kandydaci potraktowali zajęcia bardzo poważnie - powiedział serwisowi polskizuzel.pl Piotr Trąbski, organizator kursu. - Z satysfakcją mogę powiedzieć, że wszyscy egzamin zdali, a byli i tacy, którzy zaliczyli test na maksymalną liczbę 40 punktów lub zbliżyli się do niej. Poziom egzaminu oceniam jako bardzo wysoki.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: