Stanisław Chomski: Był odzew z Falubazu i nastała cisza

Od dawna mówi się o tym, że trenerem ekstraligowej drużyny żużlowców SPAR Falubazu Zielona Góra może zostać Stanisław Chomski. Gorzowianin jeszcze na początku grudnia zaprzeczał, ale sytuacja się zmieniła. Zielonogórski klub z kolei nie zdradza tajemnic związanych z zatrudnianiem nowego szkoleniowca, który przejmie obowiązki po Rafale Dobruckim. - Trzeba czekać, bo temat jest rozwojowy - taki głos od dawna płynie z Falubazu.
- Żadnej propozycji z Falubazu nie mam. Ani oficjalnej, ani nieoficjalnej - mówił Stanisław Chomski w pierwszych dniach grudnia, ale dodawał przy tym, że gdyby dostał ofertę z zielonogórskiego klubu, to byłby w stanie ją przyjąć i jako gorzowianin zaryzykować pracę w Falubazie.

Po tym oświadczeniu trenera, który w poprzednim sezonie pracował w drużynach z Gdańska i Torunia, nastała kilkutygodniowa cisza na temat jego pracy w Zielonej Górze. Ale kilka tygodni temu Stanisław Chomski znów "puścił farbę". Na łamach "Sportowych Faktów" mówił tak: - Był odzew ze strony Falubazu w sprawie prowadzenia tego zespołu. Potem mieliśmy jednak okres świąteczny i nastała cisza. Teraz kluby wróciły do pracy, więc zobaczymy, co w tej sprawie się pojawi. Tendencja jest teraz taka, że ci, którzy rządzą klubami, wychodzą z założenia, że sami potrafią dograć skład, a trener czy menedżer ma po prostu zespół poprowadzić. Nie mnie oceniać, czy jest słuszne i dlaczego tak to się odbywa. Wychodzę natomiast z założenia, że jeśli z moją osobą jest komuś po drodze, to prędzej czy później da znać. Do żadnego klubu z butami na siłę wchodzić nie będę.

Skład SPAR Falubazu na sezon 2015 w istocie został skompletowany bez udziału nowego trenera. Zespół wzmocnił się jednym topowym zawodnikiem (wychowanek Falubazu Grzegorz Walasek) i silnym młodzieżowcem (Krystian Pieszczek). Drużynę opuścił jedynie Kamil Adamczewski, który zakończył wiek juniora i seniorską przygodę z żużlem rozpocznie w I-ligowym Orle Łódź.

Ekstraligowy sezon rozpocznie się w wielkanocny weekend 5-6 kwietnia. Zielonogórzanie rozpoczną od wyjazdowego starcia z Betardem Spartą Wrocław.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL