Nasze Wzgórza Piastowskie w elicie najatrakcyjniejszych terenów do biegania

Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze znalazły się w dziesiątce najlepszych biegowych miejsc w Polsce wg portalu Biegologia.pl. - Nie jest łatwo, ale jest piękne - uzasadnili twórcy rankingu. Coś o tym wiemy, bo sami tam biegamy!
Biegologia.pl porwała się na ranking pt. "10 najlepszych biegowych miejsc w Polsce, których nie możesz pominąć!". Wyliczanka zaczyna się od największego parku miejskiego w Polsce, czyli bydgoskiego Myślęcinka, gdzie odbywały się mistrzostwa świata w biegach przełajowych. Jest także propozycja wyprawy biegowej półwyspem z Władysławowa na Hel, wielki park Śląski, okolice Szklarskiej Poręby, poznańska Malta itd.

Miło nam donieść, że mocno w rankingu stoją nasze Wzgórza Piastowskie. Amatorzy jazdy na rowerach czy chodzenia z kijami lub po prostu spacerów dodaliby pewnie, że to teren atrakcyjny nie tylko dla biegaczy.

"Położone w południowo-zachodniej części Zielonej Góry. To niezwykle urokliwy teren Polski zachodniej. Zróżnicowany teren porośnięty niemal w 100 proc. lasem nie jest łatwy do biegania, ale piękne widoki rekompensują zmęczenie. Przez Wzgórza Piastowskie prowadzi 5 szlaków turystycznych, a najwyższe wzniesienie (Góra Wilkanowska) ma ponad 220 m n.p.m. Od 2011 r. odbywa się tam Cross Zielonogórski Parszywa Dwunastka - warto w nim pobiec, bo to doskonała okazja do poznania tego niezwykłego terenu" - zachęcają twórcy rankingu.

Nas zachęcać nie trzeba. Bywamy tam regularnie. Jeżeli chcecie ruszyć na wzgórza z biegową drużyną "Gazety Wyborczej", zapraszamy w soboty i niedziele o godz. 9.30 na parking przy amfiteatrze.