Sport.pl

Niebawem ruszy turniej o Puchar Tymbarku. Zapisy do 10 października

Do 10 października potrwają zapisy do 15. edycji Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku?. W nadchodzącej edycji największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz reprezentacji Polski.
Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największa impreza piłkarska dla dzieci w Polsce i w Europie. W 14. edycji do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 200 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz turniej zostanie rozszerzony o dodatkową kategorię wiekową U-8, której rozgrywki finałowe odbędą się na etapie wojewódzkim. Dzięki trzem grupom wiekowym o Puchar Tymbarku będzie mógł zagrać prawie każdy uczeń szkoły podstawowej: U-8 (I klasa), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa). - Nasza przygoda z turniejem rozpoczęła się osiem lat temu. Przez ten czas wyrósł on na największy turniej piłkarski dla dzieci nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jesteśmy przekonani, że wielu uczestników imprezy będzie stanowić w przyszłości trzon reprezentacji Polski, to jest nasz cel - powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych oraz 16 Akademii Młodych Orłów. Zespoły w trzech kategoriach wiekowych mogą zgłaszać nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju: zpoworkanastadion.pl. Zapisy potrwają do 10 października. - Chciałbym wyrazić słowa uznania i podziękować Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej, które bardzo mocno zaangażowały się w ten projekt. Bez nich nie dalibyśmy rady. Liczymy, że w tym roku liczba zawodników, którzy wezmą udział w zawodach, będzie większa niż w ubiegłym. Czuję, że znów przekroczymy 200 tysięcy. Dla nas, organizatorów, najważniejszy jest uśmiech dzieci, które mają szansę zagrać w finale na Stadionie Narodowym - mówi Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Zwycięzców 15. edycji turnieju w kategoriach U-10 i U-12 poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców zagrają na murawie obiektu, na który trzy tygodnie później wybiegną finaliści Ligi Europy UEFA. W kategorii U-8 rozgrywki finałowe rozgrywane będą na etapie wojewódzkim podczas finałów w 16 województwach.

Zmianie ulega harmonogram turnieju. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w przeciągu jednego roku szkolnego - 2014/2015. Etap gminny i powiatowy rozegrany zostanie jeszcze w 2014 r., od października do grudnia. Finały wojewódzkie odbędą się na przełomie marca i kwietnia 2015 r., a finał ogólnopolski na przełomie kwietnia i maja.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku w kategoriach U-10 i U-12 wyjadą na mecz reprezentacji Polski, by na żywo przeżyć emocje towarzyszące grze biało-czerwonych. Zwycięzcy kategorii U-8 otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
  • Krzysztof Piątek zaatakowany przez Włochów. Krzysztof Piątek zaatakowany przez Włochów. "Stracił kontakt z rzeczywistością"