Chciał jeździć po alkoholu, w Zielonej Górze nie wystartuje

Australijczyk Darcy Ward znika z listy startowej niedzielnego turnieju żużlowej ligi mistrzów w Zielonej Górze. 22-letni zawodnik został zawieszony po tym, jak przed ostatnim turniejem Grand Prix szykował się do startu będąc pod wpływem alkoholu.
Działo się to niespełna dwa tygodnie temu przed turniejem na Łotwie. W organizmie Darcy Warda wykryto nieznaczną ilość alkoholu, ale Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) po zbadaniu sprawy zawiesiła tymczasowo Australijczyka w prawach zawodnika. To oznacza, że w najbliższy weekend nie wystartuje w dwóch ważnych turniejach w Polsce, w sobotę w Grand Prix Polski na gorzowskim torze, a w niedzielę w pierwszych w historii żużla zawodach FIM Speedway World League w Zielonej Górze.

W zielonogórskiej imprezie australijski żużlowiec miał reprezentować barwy brytyjskiej ekipy Poole Pirates. Wiadomo już, że zastąpi go Duńczyk Leon Madsen.

Oprócz Brytyjczyków w pierwszej edycji żużlowej ligi mistrzów wystartują najlepsze krajowe zespoły z Polski (SPAR Falubaz Zielona Góra), Szwecji (Piraterna Motala) i Danii (Esbjerg Motorsport). Niedzielny czwórmecz rozpocznie się o godz. 18.

TU ZNAJDZIESZ SPORO INFORMACJI O ŻUŻLOWEJ LIDZE MISTRZÓW

MISTRZOWIE POLSKI, SZWECJI, DANII I WIELKIEJ BRYTANII WALCZĄ O TYSIĄCE EURO

KRONO FIM SPEEDWAY WORLD LEAGUE

Niedziela - godz. 18, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze.

SKŁADY DRUŻYN

SPAR Falubaz Zielona Góra: 1. Piotr Protasiewicz, 2. Jarosław Hampel, 3. Andreas Jonsson, 4. Aleksandr Łoktajew, 5. Kamil Adamczewski.

Poole Pirates: 1. Leon Madsen, 2. Emil Sajfutdinow, 3. Maciej Janowski, 4. Piotr Pawlicki, 5. Joshua Grajczonek.

Piraterna Motala: 1. Greg Hancock, 2. Chris Holder, 3. Bjarne Pedersen, 4. Linus Sundstroem, 5. Anton Rosen.

Esbjerg Motorsport: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Krzysztof Kasprzak, 3. Mikkel Bech Jensen, 4. Artem Łaguta, 5. Rene Bach.