Sport.pl

Polski zespół w połowie złożony z Falubazu! W finale DPŚ pojadą Hampel i Protasiewicz

CeKon
17.07.2014 , aktualizacja: 17.07.2014 13:48
A A A
Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel - najlepsi żużlowcy SPAR Falubazu Zielona Góra - zostali powołani do czteroosobowej drużyny narodowej, która 2 sierpnia w Bydgoszczy stanie do walki w obronie Pucharu Świata. Skład biało-czerwonych uzupełnią - kapitan Stali Gorzów Krzysztof Kasprzak i zawodnik Unii Tarnów Janusz Kołodziej.
W czwartek selekcjoner reprezentacji Polski - Marek Cieślak - podał w Bydgoszczy skład narodowej ekipy, która będzie szykowała się do startu w finale Drużynowego Pucharu Świata. Polacy jako gospodarz turnieju nie muszą ścigać się w eliminacjach.

W zespole znaleźli się m.in. jedyni polscy zawodnicy startujący w cyklu Grand Prix - Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak. Obaj przed rokiem również byli w składzie polskiej ekipy, która w Pradze sięgnęła po tytuł mistrzowski. Wtedy wspierali ich Patryk Dudek i Maciej Janowski. W tym roku ich miejsca zajmą będący ostatnio w wybornej formie Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej. W tej sytuacji, tak jak przed rokiem, skład kadry znów będzie złożony przede wszystkim z zawodników Falubazu Zielona Góra. W Pradze byli to Hampel i Dudek, tym razem obok "Hampelka" pojedzie "Protas".

Piotr Protasiewicz po trzech latach wraca do reprezentacji Polski, ostatnio jeździł w złotym zespole, który w 2011 r. triumfował w Gorzowie. A przecież rok wcześniej - w połowie sezonu 2010 - Marek Cieślak tak mówił "Wyborczej" o wychowanku zielonogórskiego klubu: - Nie ma szans na start w Pucharze Świata. Szukam zawodników przyszłościowych, a Piotrek nie jest już przyszłościowy. Bardzo go szanuję, dlatego gdybym miał wybierać, z kim iść na browar, to pójdę z Piotrkiem, a nie na przykład z Januszem Kołodziejem. Do kadry powołam jednak Kołodzieja.

"Protas" ze spokojem podszedł do tych słów. - Zostawiam to bez komentarza, robię swoje, a z kadry nie rezygnuję, zrobię wszystko, by udowodnić, że jeszcze nie pora mnie skreślać - mówił Piotr Protasiewicz. A udowodnił już rok później. Był w wysokiej formie, dlatego selekcjoner musiał wycofać się ze swych zapowiedzi o wyjściu na piwo z kapitanem Falubazu. Dziś znów zamiast pójść na browar, obaj wytyczą sobie inny cel - obronę tytułu drużynowego mistrza świata. - Powołanie do kadry to na razie tylko wyróżnienie, teraz czeka nas ciężka praca, by osiągnąć sukces - stwierdził Piotr Protasiewicz.

Reprezentacja Polski do finału DPŚ będzie przygotowywała się m.in. na zgrupowaniu w Ostrowie Wlkp.

REPREZENTACJA POLSKI

Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel (obaj SPAR Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), Janusz Kołodziej (Unia Tarnów).

KALENDARZ DRUŻYNOWEGO PUCHARU ŚWIATA 2014

26 lipca - półfinał 1: King's Lynn (Wielka Brytania) - startują: USA, Australia, Wielka Brytania, Włochy.

29 lipca - półfinał 2: Vastervik (Szwecja) - startują: Dania, Szwecja, Czechy, Łotwa.

31 lipca - turniej barażowy: Bydgoszcz (Polska) - startują: zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsca w półfinałach.

2 sierpnia - finał: Bydgoszcz (Polska) - startują: Polska, zwycięzcy półfinałów i turnieju barażowego.

Zobacz także
  • Szok czy wstyd? Mistrz przegrał we Wrocławiu!
  • Stadion jak zawsze piękny. Szkoda, że brzydka jazda Hampela
  • Głównym faworytem opolskiego półfinału IMP jest Piotr Protasiewicz Na "Protasa" można liczyć. Był najlepszy z Polaków

Zobacz więcej na temat:

  • 5
  • 5
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX