Chaisson Allen w Stelmecie? Jego agent zaprzecza

24-letni Chaisson Allen ma ofertę ze Stelmetu Zielona Góra. Taka plotka obiegła dziś internet. Agent zawodnika na początku sympatycznie się roześmiał, a później zaprzeczył.
Chaisson Allen ma 24 lata i ostatni sezon spędził w Stabilu Jeziorze Tarnobrzeg, gdzie rzucał średnio 15,5 punktu, notował 3,5 asysty i 1,7 przechwytu. Mierzący 192 cm Amerykanin rzucał za trzy z bardzo przyzwoitą skutecznością - 35,7 proc.

W Tarnobrzegu nie przedłużono z nim kontraktu, ale dobre występy sprawiły, że zaczęły się nim interesować inne polskie kluby. Według Karola Waśka ze Sportowych Faktów Allen jest w kręgu zainteresowań klubu z Zielonej Góry.

Pomysł Allena w Stelmecie mógł wydawać się ciekawy. Na pewno zgodziłby się rolę gracza z ławki i nie nie miałby wygórowanych żądań finansowych. Czy jest to gracz do rywalizacji o miejsce w Eurolidze? Tu wątpliwości jest więcej.

Sprawdziliśmy u źródła. Agentem zawodnika w Polsce jest Grzegorz Piekoszewski. Gdy usłyszał, że Stelmet ma interesować się Allenem, sympatycznie się roześmiał, a później zaprzeczył. - To nieprawda. Chaisson ma ofertę z czołowego polskiego klubu, ale nie chodzi o Stelmet Zielona Góra - powiedział.

Zainteresowany usługami Amerykanina jest Trefl Sopot.