Sport.pl

Kto poprowadzi Stelmet Zielona Góra? Kandydatem asystent Uvalina

Andrzej Adamek wymieniany jest jako główny kandydat do objęcia posady trenera Stelmetu Zielona Góra. Jego asystentem miałby zostać Arkadiusz Miłoszewski - taką informację podaje Adam Romański, dziennikarz i komentator stacji Polsat Sport.


Sezon ogórkowy rozpoczął się w momencie, gdy Turów Zgorzelec z pucharem mistrza Polski wyjechał z hali CRS. Adam Romański, dziennikarz i komentator sportowy stacji Polsat Sport, przemycił po finałach wiadomość, obok której trudno przejść obojętnie.

- Najważniejsze pytania dotyczą osób decyzyjnych w klubie, w którym już podczas sezonu doszło do zmian. A także na stanowisku trenera, bo Mihailo Uvalinowi skończył się kontrakt. Gdzieś w kuluarach hali CRS po szóstym meczu można było usłyszeć, że Serb nie będzie już trenerem Stelmetu, a zespół przejmie Andrzej Adamek, dotychczasowy asystent, któremu pomagać będzie Arkadiusz Miłoszewski, w ostatnim sezonie trener SMS PZKosz Władysławowo, kadry juniorów oraz ekspert Polsatu Sport podczas transmisji z meczów TBL. Na pewno byłby to ciekawy układ - pisze na portalu polsatsport.pl .

Arkadiusz Miłoszewski komentował wszystkie mecze finałów z Adamem Romańskim, więc nietrudno oprzeć się wrażeniu, że dostaliśmy informację "z pierwszej ręki". W Zielonej Górze słychać głosy, że to jeszcze nie jest ten moment, by oddać Adamkowi tak ważną posadę. 42-latek samodzielnie prowadził Asseco Prokom Gdynia, znany jest z bardzo dobrego kontaktu z zawodnikami. Cały czas wymieniany jest także w gronie najlepszych młodych szkoleniowców, a z wieloma zawodnikami Stelmetu Zielona Góra zna się jeszcze z pracy w Trójmieście.

Niewykluczony jest także scenariusz, że Mihailo Uvalin pozostanie w klubie na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Trzy medale w trzy lata mówią same za siebie. W Zielonej Górze bardzo podoba się żonie trenera, a jego dzieci chodzą tutaj do szkoły. W tym roku jednak Uvalin stracił część władzy w klubie na rzecz generalnego menedżera Waltera Jeklina.

Jeżeli Mihailo Uvalin nie dogada się z władzami Stelmetu, to gdzie miałby szukać pracy w Polsce? Większość klubów stanowisko pierwszego trenera ma już obsadzone. Kluby, które mogłyby zaoferować kontrakt Serbowi, to Anwil Włocławek [kiedyś już byli zainteresowani Serbem - red.] lub Turów Zgorzelec, gdyby mistrzowi Polski nie udało się przekonać do pozostania Midoraga Rajkovicia. Zarówno Uvalin, jak i Rajković nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy.