Czerniak najlepszy motylem, Kawęcki drugi grzbietem

Czołówka polskich pływaków startuje w rozgrywanym już po raz 22. cyklu zawodów Mare Nostrum, które w tym roku - w bardzo silnej obsadzie - odbywają się na basenach w Monaco, Canet (Francja) i Barcelonie.
Z uwagi na mistrzostwa kraju nasi reprezentanci nie wzięli udziału w imprezie w Monaco, zaczynając od drugich zawodów cyklu. W pierwszym dniu Polacy trzykrotnie stanęli na podium. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) wygrał 100 m motylkowym w czasie 52,31 s. Zielonogórzanin Radosław Kawęcki był drugi na 200 m grzbietowym w dobrym czasie 1.56,98 s, dużo lepszym od minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie. Zawodnika Kornera wyprzedził jedynie wicemistrz olimpijski Ryosuke Irie (Japonia), który uzyskał wynik 1.54,97 s. Za Kawęckim finiszował Amerykanin Ryan Murphy (1.58,33).

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Filip Zaborowski (MKP Szczecin), który 400 m dowolnym przepłynął w 3.51,93 s. Ponadto Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) była czwarta na 200 m grzbietowym (2.12,94) oraz piąta na 200 m zmiennym (2.16,78), a Konrad Czerniak piąty na 50 m dowolnym (22,36).

Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) był dziewiąty w eliminacjach 200 m dowolnym (1.50,71) i nie awansował do finału.