Sport.pl

Historia z niepodaniem ręki. Który gracz Turowa pisał SMS-y do Stelmetu?

Po wygranym przez Stelmet Zielona Góra meczu numer trzy gracze Turowa Zgorzelec zeszli z parkietu, nie podając rąk rywalom. Filip Dylewicz, kapitan Turowa, miał jednak wyrzuty sumienia. W niedzielę o 20.30 mecz nr 5 finałów. Po czterech Turów prowadzi 3-1.
Gdy koszykarze Stelmetu wygrali mecz numer trzy, jako pierwszy do ławki gości ruszył z podziękowaniami Adam Hrycaniuk. Gracze Turowa jednak odwrócili się na pięcie i wyszli. Nieoficjalnie wiadomo, że późnym wieczorem za telefon złapał kapitan Turowa Zgorzelec Filip Dylewicz. Napisał SMS z przeprosinami i wysłał do go swoich dawnych klubowych kolegów: Łukasza Koszarka, Przemysława Zamojskiego i Adama Hrycaniuka. Teraz udzielił wywiadu portalowi Sportowe Fakty, w którym dodaje.

Do sytuacji wrócili po meczu numer cztery szkoleniowcy obu drużyn. Miodrag Rajković, trener Turowa zaatakował Adama Romańskiego. - Nie jestem pewny, bo nie oglądałem meczu, ale pan Romański miał powiedzieć, że to ja nakazałem graczom nie podawać ręki. To nieprawda! - mówił. Mihailo Uvalin, szkoleniowiec Stelmetu: My na pewno, gdy wygrają mistrzostwo, podamy im ręce. Moi zawodnicy zawsze to robią - mówił.

Pojedynki Stelmetu Zielona Góra z Turowem Zgorzelec zawsze miały dodatkowy smaczek. O ile dobrze pamiętamy, do pierwszej iskry zapalnej doszło jeszcze wtedy, gdy w szeregach Zastalu grał nieodżałowany Gani Lawal. Silnie zbudowany skrzydłowy w przedsezonowym sparingu przy zamkniętych drzwiach miał niemal w pojedynkę walczyć z całą drużyną ze Zgorzelca. Mecz przerwano i nie dokończono. - Co się stało na hali? Chyba dach przeciekał - dyplomatycznie żartował po tym starciu Kamil Chanas. Od tamtej pory obie drużyny żyją w dość chłodnych stosunkach.

Komentarze (1)
Historia z niepodaniem ręki. Który gracz Turowa pisał SMS-y do Stelmetu?
Zaloguj się
  • takisobiejac

    Oceniono 10 razy -8

    Heh, takiego gracza jak Gani Lawal to Stelmet Zastal czy jak temu klubikowi z końca Polski nigdy już nie będzie miał.
    Zostają Hrycaniuki i inne białe wynalazki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX