Sport.pl

Lubuskie drużyny w finale Tymbarku: Duża radość z małym niedosytem

W Wielkim Finale Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? zagrały cztery reprezentacje województwa lubuskiego. W kategorii U-10 zwycięstwo odniosły reprezentacje chłopców z Dolnego Śląska i dziewczynek z Małopolski, a w U-12 najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Małopolski oraz zawodniczki z województwa lubelskiego. Finałowe mecze rozegrane zostały 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy w geście triumfu wznieśli Puchar Tymbarku, a już 12 maja wyjadą do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy - Polska.
W trakcie finału ogólnopolskiego XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" rywalizowało blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. Po rozegraniu 96 meczów i strzeleniu 727 goli poznaliśmy tegorocznych zdobywców Pucharu Tymbarku.

W rywalizacji chłopców do lat 10 drużyna województwa lubuskiego zajęła 14. miejsce. Występ swoich podopiecznych ocenił trener Jacek Jastrzębski: - Jestem dumny z chłopców, jednak nie ukrywam, że liczyliśmy na więcej pod kątem osiągnięć sportowych. Zjadły nas emocje. Jesteśmy mistrzami województwa i zagraliśmy w finale ogólnopolskim - myślę, że jest to duże osiągnięcie. Oczywiście nie spoczniemy na laurach. Planujemy zagrać również w kolejnej edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Staje się to naszą tradycją, ponieważ od 6 lat bierzemy udział w rozgrywkach.

W rozgrywkach dziewcząt w kategorii U-10 drużyna z województwa lubuskiego uplasowała się na 10. miejscu. Występ swoich zawodniczek podsumował trener Krzysztof Sobieszczuk: - Jako trener uczestniczę we wszystkich edycjach Turnieju o Puchar Tymbarku i mogę powiedzieć, że tegoroczny finał stał na naprawdę wysokim poziomie sportowym, szczególnie w rozgrywkach dziewczynek. Z roku na rok zawodniczki grają coraz lepszą piłkę, z czego się bardzo cieszę. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i atmosfera zarówno na Polonii, jak również na Stadionie Narodowym była fantastyczna.

Reprezentacja chłopców do lat 12 z województwa lubuskiego zajęła 15. miejsce, a trener Michał Grzelczyk następująco podsumował udział w rozgrywkach: - Rozgrywki o Puchar Tymbarku to w pełni profesjonalne zawody piłkarskie dla dzieci. Świetna organizacja i fantastyczna atmosfera. Nam, niestety, nie dopisało szczęście, więc od strony sportowej nie był to udany występ. Mimo to wracamy do domu z bagażem nowych doświadczeń. Mam nadzieję, że udział w tym turnieju pozwoli nam wyciągnąć wnioski, a to zaprocentuje w przyszłości.

W kategorii U-12 zespół dziewcząt z woj. lubuskiego wywalczył 8. miejsce. O udziale w rozgrywkach opowiedział Dariusz Kurzawa: - Obserwując rozgrywki dziewcząt, muszę stwierdzić, że w tym roku poziom sportowy był bardzo wysoki. Dziewczynki podnoszą swoje umiejętności techniczne w niewiarygodnym tempie. Moje zawodniczki spisały się świetnie. Są jeszcze dziećmi, więc przyjechaliśmy do Warszawy, aby się dobrze bawić i mieć miłe wspomnienia. Bez względu na wynik cieszymy się, że w turnieju zaszliśmy tak wysoko.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 wyjadą w piłkarską podróż do Hamburga na towarzyski mecz Niemcy - Polska. Zostanie on rozegrany 13 maja na stadionie Imtech Arena, mogącym pomieścić blisko 60 tys. widzów. Zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję dopingować reprezentację Polski w walce o historyczne zwycięstwo nad drużyną Niemiec.

Honorowy patronat nad turniejem sprawuje małżonka prezydenta RP Anna Komorowska. Turniej patronatem objęli także: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Finał ogólnopolski rozegrany został pod patronatem Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.