10 Polek, w tym 2 zielonogórzanki - od dziś na kortach MOSiR turniej główny

Zakończyły się eliminacje do Międzynarodowych Mistrzostw Zielonej Góry Lotto Cup. Od dziś w głównej fazie turnieju wystąpią 32 tenisistki. Rywalizują o punkty rankingowe i pulę nagród 10 tys. dolarów.
Dzięki dzikim kartom, udanym występom w eliminacjach i rozstawieniu z rankingu wśród 32 finalistek zebrało się w sumie 10 Polek, w tym dwie zielonogórzanki - siostry Katarzyna i Joanna Skrzypczyńskie. Obie trafiły jednak w pierwszej rundzie na takie kosy, że ciężko będzie nawet o pojedyncze gemy. Katarzyna zagra z turniejową jedynką - mającą 195 cm wzrostu Isabelą Shinikovą z Bułgarii, niegdyś 289. miejsce w rankingu WTA. Rywalką Joanny będzie rozstawiona z szóstką Rumunka Ana Bianca Mihaila.

Więcej mogą zdziałać inne Polki - m.in. Agata Bieńkowska, córka Lecha, byłego reprezentanta Polski, oraz 26-letnia Anna Korzeniak. Ta zawodniczka była już w rankingu WTA na 182. miejscu. Krakowianka wypadła jednak z turniejowego obiegu przez problemy zdrowotne. W Zielonej Górze stara się wrócić na pozycję sprzed kontuzji. We wtorek zagra drugi mecz na korcie centralnym MOSiR przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Pierwszy pojedynek zacznie się tam o godz. 12.

Tenisistki rywalizują na czterech kortach MOSiR. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Turniej potrwa do soboty.