Sport.pl

Polska kadra na ME: 14 łamaczy barier

Sześć zawodniczek i ośmiu zawodników polskiej czołówki po spełnieniu bardzo ostrych kryteriów wynikowych na zawodach kwalifikacyjnych w Poznaniu zapewniło sobie udział w mistrzostwach Europy seniorów na krótkim basenie, które 12-15 grudnia odbędą się w Herning.
Do Danii pojadą: Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź), Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło i Dominika Sztandera (wszystkie Juvenia Wrocław), Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Paulina Sikora (AZS AWF Warszawa) oraz Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa), Mikołaj Machnik i Michał Poprawa (obaj AZS AWF Katowice), Mateusz Sawrymowicz, Filip Zaborowski i Paweł Furtek (wszyscy MKP Szczecin), a także Kacper Majchrzak (Warta Poznań).

Kawęckiemu, podobnie jak Urbańczyk, Korzeniowskiemu i Konradowi Czerniakowi (Wisła Puławy), który nie startował w Poznaniu, zaliczono wcześniejsze wyniki z pucharów świata. Dlatego np. Kawęcki mógł potraktować swój występ w stolicy Wielkopolski treningowo, nie przerywając przygotowań do mistrzostw. I tak jednak na swoim koronnym dystansie 200 m st. grzbietowym popłynął zdecydowanie poniżej normy.

W Poznaniu startowali także inni reprezentanci Kornera i Słowianki Gorzów, zajmując wiele wysokich miejsc i poprawiając wiele rekordów życiowych.

Lubuszanie w pierwszych ósemkach zawodów kwalifikacyjnych w Poznaniu:

KOBIETY:

50 m dow. - 7. Zofia Szpak (Korner) - 26,51 (rekord życiowy)

800 m dow. - 8. Joanna Halagiera (Słowianka) - 9.18,35 (rek. życ.)

50 m grzb. - 5. Anna Porzelska (Słowianka) - 29,29

100 m grzb. - 8. Porzelska - 1.03,58

50 m mot. - 6. Joanna Mizak (Słowianka) - 28,81

100 m mot. - 6. Mizak - 1.03,16

200 m mot. - 8. Mizak - 2.18,93 (rek. życ.)

200 m zm. - 8. Szpak - 2.23,35 (rek. życ.)

400 m zm. - 8. Oliwia Bejuk (Słowianka) - 5.10,50 (rek. życ.)

MĘŻCZYŹNI:

50 m dow. - 5. Sebastian Szczepański (Korner) - 22,63

100 m dow. - 6. Szczepański - 49,28

200 m dow. - 3. Szczepański - 1.49,75, 8. Mikołaj Ptaszyński (Korner) - 1.51,23 (rek. życ.)

50 m grzb. - 2. Kawęcki - 24,01

100 m grzb. - 1. Kawęcki - 52,13, 7. Adam Dubiel (Korner) - 56,06

200 m grzb. - 1. Kawęcki - 1.51,88, 3. Dubiel - 1.57,96, 8. Filip Kołodziejski (Korner) - 2.02,56 (rek. życ.)

50 m mot. - 5. Szczepański - 24,28 (rek. życ.)

200 m mot. - 7. Szymon Golczyk (Korner) - 2.01,84

100 m zm. - 1. Kawęcki - 54,86, 6. Mateusz Kołodziejski (Korner) - 56,82.

Więcej o: