Mocna Malaga i młody Sabonis czekają na Stelmet

Prowadzili po pierwszej połowie meczu z mistrzami Euroligi w Pireusie (!), grają bez topowych gwiazd, ale za to szybko i zespołowo. Top-16 Euroligi to ich chleb powszedni. Dziś wieczorem rzucą się na koszykarzy Stelmetu Zielona Góra. Unicaja Malaga jest faworytem starcia z mistrzami Polski. Według bukmacherów - wręcz pewniakiem (12:1).
Pierwszy wyjazdowy, drugi w ogóle mecz w Eurolidze rozegra dziś drużyna Stelmetu Zielona Góra. Transmisja o 20.45 w Fox HD, relacja na żywo w Sport.pl.

Stelmet nie zrobił sobie dobrej reklamy w euroligowym debiucie. Przegrał z Bayernem Monachium 73:94. Po tym z kłopotami, po dogrywce, wygrał w lidze z Treflem Sopot. - To zwycięstwo było nam potrzebne w kontekście wyprawy do Malagi - mówił trener Mihailo Uvalin.

Czy rzeczywiście istnieje jakieś przełożenie? Na pewno w razie przegranej z Treflem atmosfera w Stelmecie byłaby bojowa inaczej... Trzeba jednak pamiętać, że zielonogórzanie ograli osłabiony Sopot głównie dlatego, że wkurzył się Łukasz Koszarek i ważną trójkę w dogrywce trafił Przemysław Zamojski. Na Hiszpanach to prawdopodobnie nie zrobi żadnego wrażenia. Przed tygodniem Unicaja mocno biła się o wygraną z mistrzami Euroligi w Pireusie. Na 10 minut przed końcem goście jeszcze prowadzili. 10 minut, no prawie 11 z tego samego spotkania to także liczba minut, która opisuje euroligowy debiut 17-letniego Litwina Domantasa Sabonisa, syna legendarnego Arvydasa. Trzeba zakładać, że i dziś Sabonis junior dostanie swoje szanse i zagra przeciwko zielonogórzanom.

Koszykarze Stelmetu zdają sobie sprawę, że daleko im do pełni formy. - Możecie być niezadowoleni ze stylu naszej gry, bo my sami nie jesteśmy - przyzwolił po ostatnim występie Koszarek. - Ale gramy teraz co kilka dni i nie zostaje wiele czasu na treningi. Tymczasem dopiero się poznajemy, uczymy się własnych reakcji w sytuacjach stresowych, tworzymy nowy zespół - tłumaczył.

Dziś w Maladze zielonogórzanie nie chcą powtórzyć błędu sprzed tygodnia, gdy zestresowali się za bardzo i już po pierwszej połowie meczu z Bayernem, przegranej 20 punktami, było pozamiatane... - Za dużo respektu okazaliśmy rywalom - diagnozował Uvalin.

Dlatego dziś początek ma wyglądać inaczej. Zielonogórzanie chcą zacząć w formule czujno-agresywnej. Tak, by nie dać się zaskoczyć, nie ponieść strat i podjąć od pierwszej akcji zażartą walkę. Co wyniknie z tych planów?