Sport.pl

Falubaz zamierza podbić Wyspy Brytyjskie. Przed sezonem 2014

Zielonogórski Klub Żużlowy sezon 2014 planuje zainaugurować w Wielkiej Brytanii, na torze w Peterborough. W marcu ma zostać rozegrany tam turniej z udziałem czterech drużyn. Jedna z nich maja być mistrzowie Polski ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra.
Serwis Falubaz.com informuje, że inicjatorem imprezy są zielonogórzanie, którzy w marcu na Wyspach Brytyjskich zamierzają rozpocząć treningi przed nowym sezonem.

- Może się zdarzyć tak, że to będzie inauguracja treningów, ale równie dobrze możemy już być po jazdach w Zielonej Górze, czy Berlinie - mówi portalowi Falubaz.com Marek Jankowski, prezes zielonogórskiego klubu. - W drugiej dekadzie marca chcemy rozegrać w Peteroborugh czwórmecz. Pierwszego dnia dwa mecze, drugiego dnia dwa mecze. Drużyny, które wygrają pojadą w finale. Przegrani powalczą o trzecie miejsce. Zawody odbędą się w Peterborough, bo taki tor wybrali nasi zawodnicy. Rozmawialiśmy o tym parę tygodni temu. Rafał Dobrucki [trener Stelmetu Falubazu - red.] zdecydował się właśnie na ten obiekt. My mamy tam swojego promotora, która nazywa się Sławek Kępka i to on organizuje całą imprezę. Udział w niej wezmą dwie drużyny angielskie Peterborough Panthers I oraz Peterborough Panthers II, drużyna Falubazu Zielona Góra i jeszcze jedna drużyna. To jednak Falubaz będzie gospodarzem tej imprezy. Na stadionie będzie można kupić nasze gadżety tak samo, jak w Wolfslake. Zawody odbędą się na dwa lub trzy tygodnie przed pierwszym turniejem Grand Prix.

Lider zielonogórskiej drużyny, indywidualny wicemistrz świata - Jarosław Hampel - już w listopadzie ma pojechać do Anglii, by promować marcową imprezę. - Będzie ona adresowana przede wszystkim do Polaków na Wyspach Brytyjskich, który będą mieli okazję zobaczyć polski żużel - dodał Marek Jankowski. - Otwieramy się na nowy rynek, ale przede wszystkim chodzi o bezpieczny tor, na którym będzie można pojeździć przed sezonem.

Drugim polskim zespołem, który pojedzie do Peterborough będzie prawdopodobnie Włókniarz Częstochowa, z którym Stelmet Falubaz rozegrał ostatnio przyjacielski dwumecz o Puchar Fair Play.

Więcej o: