Imperium kontraktuje: Trzy kolejne lata z Jonssonem!

Stelmet Falubaz Zielona Góra odzyskał w tym roku tytuł drużynowego mistrza Polski, jest o krok od Pucharu Fair Play, a prezesi już pracują nad utrzymaniem panowania w polskim żużlu. Dziś zawarli kontrakt ze szwedzkim asem Andreasem Jonssonem.
Andreas Jonsson związał się ze Stelmetem Falubazem na kolejne trzy lata. Przed sezonem 2011 też podpisał w Zielonej Górze trzyletnią umowę. 33-letni żużlowiec wcześniej jeździł w polskiej lidze dla: Stali Gorzów, Apatora Toruń, Włókniarza Częstochowa i Polonii Bydgoszcz. W tym sezonie zmagał się z kontuzją. 29 czerwca ucierpiał w zawodach z cyklu Grand Prix w Kopenhadze. Upadł, bez własnej winy, i złamał kość łopatki. Do rywalizacji na torze wrócił po tym przeszło miesiąc później - na początku sierpnia.

To właśnie wtedy, gdy Szwed wracał do zdrowia, doszło do spotkania zawodnika z zarządcami zielonogórskiego klubu, podczas którego ustalono, że "AJ" po sezonie nie będzie musiał szukać nowego pracodawcy. Do rozmów doszło w dość nietypowym miejscu.

- Spotkaliśmy się podczas festynu w Mostkach, rozmawialiśmy na ławce obok toalet - powiedział Marek Jankowski, prezes ZKŻ SSA, spółki zarządzającej ekstraligowym zespołem Stelmetu Falubazu. - Zanim do tego doszło, zadzwonił do nas Dawid Kozioł [menedżer Andreasa Jonssona - red.] z prośbą o spotkanie. Byliśmy trochę zaniepokojeni, bo to było niedługo po wypadku Andreasa w Danii. Trochę się obawialiśmy tego, że może "AJ" nie pojedzie już do końca sezonu. Tymczasem w Mostkach on zapytał nas, czy chcemy go w drużynie w następnym roku. Odpowiedź była błyskawiczna. Rozmawialiśmy pięć, może siedem minut, już wtedy było w zasadzie jasne, że Andreas zostanie u nas. Szczegóły nowego kontraktu dogrywaliśmy już nieco dłużej.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł znów ścigać się w Falubazie - stwierdził Andreas Jonsson. - Trzy ostatnie sezony w Zielonej Górze wspominam bardzo dobrze, dlatego nic nie stało na przeszkodzie, by związać się z Falubazem na kolejne lata. Mógłbym podpisać umowę nawet na dłużej. Mam nadzieję, że następne trzy sezony będą jeszcze lepsze.

- To facet z wielkim charakterem, świetny wojownik, wszyscy cieszymy się, że zostaje z nami - dodał trener Stelmetu Falubazu Rafał Dobrucki.