Sport.pl

Ocieplenie relacji, czyli Grzegorz Walasek znów pojedzie w Zielonej Górze

Wychowanek zielonogórskiego żużla Grzegorz Walasek wraca na swój macierzysty tor. W niedzielę wystartuje w meczu o Puchar Fair-Play. Na razie ?Greg? będzie jednak ścigał się przeciwko mistrzom Polski.
Grzegorz Walasek, ciągle zawodnik Marmy Rzeszów, w niedzielnym towarzyskim meczu (początek o godz. 12.30) Stelmetu Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Częstochowa wystąpi gościnnie w ekipie spod Jasnej Góry. Zastąpi kontuzjowanego Rosjanina Emila Sajfutdinowa. Czy już na stałe pozostanie wśród "Lwów" i będzie bronił ich barw w kolejnym sezonie? A może jego powrót na zielonogórski tor to początek nowej przygody ze Stelmetem Falubazem? Na dziś to jeszcze za trudne pytania, bo "Grega" wciąż wiąże kontrakt z rzeszowskim klubem.

Wychowanek zielonogórskiego klubu opuścił Falubaz przed czterema laty po tym, jak drużyna zdobyła po 18 latach tytuł drużynowego mistrza Polski. Rozstanie nie było miłe. Grzegorz Walasek wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym czytaliśmy m.in.: "Z ogromnym smutkiem przyjąłem decyzję Pana Prezesa Roberta Dowhana o tym, że nie ma już szans na porozumienie pomiędzy Klubem a moją osobą i że nie ma dla mnie miejsca w zielonogórskim składzie. (...) Byłem całkowicie przekonany, że moja przyszłość jest nieodłącznie związana z macierzystym Klubem. Jedynym oczekiwaniem jakie miałem wobec Pana Prezesa była realna, uczciwa propozycja nowej umowy na kolejne lata. Ale niestety żadnej renegocjacji warunków na żadnym poziomie mi nie zaproponowano. Prezes przekonywał mnie jedynie, że do Złotej Drużyny chce teraz dołączyć każdy (...)".

Prezes Robert Dowhan mówił wtedy: - Myślałem, że Grzegorz zachowa się jak prawdziwy kapitan drużyny, pierwszy usiądzie do negocjacji i zacznie konkretną dyskusję. A on tak naprawdę ani razu nie przedstawił swojego stanowiska, swoich oczekiwań od klubu. Ja zaproponowałem mu nowy kontrakt na poziomie umowy z poprzedniego sezonu. Zawodnikowi raczej nic nie pasowało, ale o konkretach nie mówił. Powiedziałem: dość, kiedy zaczęły do mnie dochodzić informacje o znakomitych ofertach, jakie zawodnik otrzymał. O tym, że jest już jedną nogą w Polonii Bydgoszcz. Być może dla Grzegorza ważniejszą wartością jest kasa, dlatego w tej sytuacji ja nie widzę w przyszłości jego powrotu do Falubazu.

Mijały lata, czas goił rany i ocieplał relacje. Robert Dowhan już nie stoi przy stanowisku, że dla Grzegorza Walaska nie ma miejsca w Falubazie. - Dawne rany się zagoiły, spotykamy się, sporo rozmawiamy - mówi prezes. - Ale są to rozmowy towarzyskie. Szkoda, że kiedyś rozstawaliśmy się w kiepskich relacjach, to nie powinno się zdarzyć. Jasne, że chciałbym mieć w Zielonej Górze zespół złożony z wychowanków, ale myślę, że to jest melodia przyszłości.

W niedzielę Grzegorz Walasek wróci na zielonogórski tor również w roli darczyńcy. Żużlowiec przekazał bowiem szkółce żużlowej Falubazu jeden ze swoich motocykli. A na torze wystartuje m.in. obok Rune Holty, Michaela Jepsena Jensena i Rafała Szombierskiego. Stelmet Falubaz wystąpi w najsilniejszym składzie, wzmocniony dodatkowo Aleksandrem Łoktajewem, który w tym sezonie był wypożyczony z Zielonej Góry do Polonii Bydgoszcz.

SKŁADY DRUŻYN

Stelmet Falubaz: 9. Jarosław Hampel, 10. Aleksandr Łoktajew, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Krzysztof Jabłoński, 13. Andreas Jonsson, 14. Alex Zgardziński, 15. Patryk Dudek.

Włókniarz: 1. Michael Jepsen Jensen, 2. Mirosław Jabłoński, 3. Rune Holta, 4. Rafał Szombierski, 5. Grzegorz Walasek, 6. Artur Czaja, 7. Adam Strzelec.

CENY BILETÓW

Sektory K, B-H: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe), sektory A, I, J: 40 zł, bilet dziecięcy (7-12 lat): 10 zł (dzieci do 7 lat: wstęp wolny), bilety dla kibiców z Częstochowy: 20 zł.

Wejściówki będzie można kupować od soboty, od godz. 12 w Sklepach Kibica w Focus Mall i Auchan, a także w zielonogórskich sklepach Intermarche. W niedzielę kasy stadionu zostaną otwarte o godz. 10.

Więcej o: