Sport.pl

Stelmet zacznie ligę z Kotwicą. Musi polubić poniedziałki

W pierwszym etapie sezonu Tauron Basket Ligi 2013/2014 koszykarze Stelmet Zielona Góra będą grać o punkty w niedziele i poniedziałki. A terminy są dostosowane są do występów mistrzów Polski w Eurolidze.
Zielonogórska drużyna zacznie ligę od wyjazdowego starcia z Kotwicą Kołobrzeg - 14 października. Pierwszy mecz w Zielonej Górze rozegramy tydzień później, 21 października, a rywalem będzie Trefl Sopot.

Te drużyny wcześniej dokonają rozpoznania sił, bo zanim ruszy TBL, w środę 9 października, odbędzie się jeszcze spotkanie o Tauron Superpuchar Polski między mistrzem (Stelmetem) a zwycięzcą Intermarché Basket Cup (Treflem).

Tak samo jak w zeszłym sezonie rozgrywki Tauron Basket Ligi zostaną podzielone na trzy etapy. W pierwszym 12 zespołów gra w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.

Później następuje podział tabeli na dwie szóstki. Zespoły z miejsc 1.-6. w drugim etapie znów zagrają każdy z każdym mecz i rewanż, z zaliczeniem wszystkich meczów i punktów z pierwszego etapu. I wszystkie zespoły tej grupy będą spokojne o swój udział w play-off.

Rozgrywki w grupie zespołów z lokat 7.-12. też potoczą się wg zasady każdy z każdym mecz i rewanż z zaliczeniem wcześniejszych rezultatów. Po drugim etapie dwie ekipy (siódma i ósma) z dolnej szóstki uzupełnia obsadę play-off. A w play-off ćwierćfinały i półfinały zostaną rozegrane do trzech wygranych, natomiast finał do czterech zwycięstw. Sezon zakończy się najpóźniej 24 czerwca.

Terminy meczów mogą ulec zmianie w związku ewentualnym udziałem Stelmetu Zielona Góra w fazie Top 16 Euroligi i Last 32 EuroPucharu (terminy od stycznia) oraz planami transmisji telewizyjnych.

Zamknięcie okienka transferowego jest uzależnione od wyników zielonogórskiego zespołu w europejskich pucharach. Zostanie ono zamknięte:

- 22 kwietnia 2014 r. (jeśli Stelmet awansuje do Top 16 Euroligi lub do ćwierćfinału Pucharu Europy)

- 16 kwietnia 2014 r. (jeśli Stelmet nie awansuje do Top 16 i odpadnie w 1/8 finału w Pucharu Europy)

- 10 kwietnia 2014 r. (jeśli Stelmet nie awansuje do Top 16 i odpadnie po rywalizacji w grupie Last 32 w Pucharu Europy)

Więcej o: