Pływackie trio ściga się o 100 tys. dolarów

Nie wszyscy uczestnicy zakończonych w niedzielę w Barcelonie mistrzostw świata w pływaniu udadzą się na zasłużony wakacyjny odpoczynek. Wielu z nich, w tym mistrzowie i medaliści, wystąpi w dwóch pierwszych zawodach tegorocznego Pucharu Świata, które w tym tygodniu odbędą się w Eindhoven (środa, czwartek) i Berlinie (sobota, niedziela).
W kilkunastu konkurencjach dojdzie do wielkich rewanżów za mistrzostwa, chociaż warunki startu będą nieco inne, gdyż Puchar Świata tradycyjnie rozgrywany jest na basenach 25-metrowych.

Na 200 m stylem grzbietowym rywalami wicemistrza świata Radosława Kawęckiego będą brązowy medalista z Barcelony Tyler Clary (USA) oraz czwarty Ryosuke Irie (Japonia).

Zielonogórzanin z klubu Korner wystąpi także na 50 i 100 m st. grzbietowym. Obok niego startować będzie jeszcze dwójka Polaków: Aleksandra Urbańczyk i Paweł Korzeniowski.

Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach organizatorzy przewidzieli nagrody w wysokości 1 500 dolarów. Triumfatorzy całego cyklu (8 imprez), zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, nagrodzeni zostaną premią w wysokości 100 tys. dolarów.

Więcej o: