Fundacja Falubaz Pomaga licytuje koszulkę pogromców polskich piłkarzy

Koszulka z autografami piłkarzy reprezentacji Ukrainy trafi na licytację dla podopiecznych fundacji Falubaz Pomaga. Pamiątkę otrzymał senator i szef zielonogórskiego klubu żużlowego Robert Dowhan od Olega Gusiewa. Piłkarz zdobył jedną z bramek podczas niedawnego meczu Polaków z Ukraińcami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Biało-czerwoni przegrali 1:3.
- Znamy się od turnieju Euro 2012 i utrzymujemy dość częsty kontakt - mówił Robert Dowhan o Olegu Gusiewie. - Dzięki niemu poznałem też pozostałych piłkarzy, bardzo sympatycznych, otwartych ludzi. Koszulka z ich podpisami to piękna pamiątka, którą otrzymałem od nich po meczu. Zdecydowałem się ją przekazać podopiecznym naszej fundacji, którzy potrzebują wsparcia finansowego w walce z ciężkimi chorobami. Liczę, że koszulka osiągnie dobrą cenę. Jest tego warta.

Fundacja Falubaz Pomaga wspiera najbardziej potrzebujących, często włączając się w akcje charytatywne, ale też świadcząc pomoc indywidualną. Zarząd fundacji tworzą prezes Robert Dowhan, kapitan żużlowej drużyny Stelmetu Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz oraz jej trener Rafał Dobrucki.