Szwed z postanowieniem poprawy już odpala motocykle

Jonas Davidsson, żużlowiec Stelmetu Zielona Góra w najbliższym sezonie bardzo chce wrócić do wysokiej formy, którą zgubił w ubiegłym roku. Czy dlatego będzie pierwszym zawodnikiem zielonogórskiej drużyny, który w tym roku, już w lutym, wyjedzie na żużlowy tor?
Gdy w Europie zima w pełni, Szwed wybrał się w znacznie cieplejsze rejony świata. Obrał amerykański kierunek. Ruszył do słonecznej Kalifornii, gdzie spotka się m.in. ze świetnym żużlowcem z USA Gregiem Hancockiem. Panowie nie odmówią sobie wspólnych jazd po torze. To sprawi, że Jonas Davidsson będzie pierwszym żużlowcem Stelmetu Falubazu, który jeszcze zimą posmakuje speedwaya. Z pewnością nie będą to jakieś ostre jazdy czy testy sprzętu, a jedynie rekreacyjne przejażdżki. Ale oswojenie się z motocyklem po długiej przerwie Szwed będzie miał za sobą. A wyprawa do Stanów Zjednoczonych będzie miała głównie charakter turystyczny.

Czy próbne zimowe jazdy pomogą Jonasowi Davidssonowi lepiej przygotować się do nowego sezonu? Oby, bo ostatni rok sportowo był dla niego koszmarny. Mimo to zarządcy zielonogórskiego klubu obdarzyli go zaufaniem.

- W tej chwili jestem jednym z najsłabszych żużlowców, pokazuje to moja średnia biegopunktowa, w minionym sezonie w każdej lidze szło mi słabo - mówił Jonas Davidsson po podpisaniu nowego kontraktu ze Stelmetem Falubazem. Szwed ma bardzo niski KSM (2,95), a to było atutem w tworzeniu nowej zielonogórskiej drużyny. W Stelmecie Falubazie wszyscy liczą na odrodzenie Jonasa. - To zawodnik z ogromnym potencjałem, wielokrotnie udowodnił, że potrafi się ścigać na wysokim poziomie - mówił trener zielonogórskiej drużyny Rafał Dobrucki. - Ostatni sezon faktycznie miał fatalny, ale liczymy na to, że wreszcie się przebudzi i będzie naszym silnym ogniwem.

Szwedzki żużlowiec ma plan, który może pomóc mu poprawić wyniki. - Po raz pierwszy w karierze mam plan przygotowań do sezonu, wszystko zmieniłem w swoich przygotowaniach, każdego dnia mam coś do zrobienia - mówił Jonas Davidsson. - Chciałbym zapomnieć o ostatnim sezonie, mam zamiar się poprawić. Miałem propozycje startów z ekstraligi i pierwszej ligi, ale mi jest dobrze w Zielonej Górze, jestem tu szczęśliwy. Szybko dogadałem się z Falubazem.