Londyn 2012. Świetny start Sylwii Bogackiej

Sylwia Bogacka, reprezentantka Polski w strzelectwie, w sobotę w kwalifikacjach strzelectwa z karabinku pneumatycznego zdobyła 399/400 możliwych punktów i zajęła pierwsze miejsce. Początek finału o godzinie 12 czasu polskiego. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl.
Przed rozpoczęciem Igrzysk trzykrotna medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska mówiła o szansach na medal reprezentantek Polski: - Muszę powiedzieć, że obie nasze zawodniczki stać na znakomite wyniki. Naprawdę mamy spore szanse na medal. Bogacka niedawno zdobyła 399 punktów na 400 możliwych.

W sobotę podczas kwalifikacji Sylwia Bogacka, zawodniczka Gwardii Zielona Góra, powtórzyła ten wynik i zajęła pierwsze miejsce. Tyle samo punktów zdobyła druga Siling Yi. Chinka zajmuje drugie miejsce, bo trafiła w środek tarczy jeden raz mniej niż Polka.

Dorobek punktowy z kwalifikacji liczy się również w finale. Trzecia Daria Wdowina z Rosji traci do Bogackiej punkt.

Druga z Polek Paula Wrońska zajęła 47. miejsce. Do finału, który rozpocznie się o godzinie 12 czasu polskiego awansowało osiem pierwszych zawodniczek.