Adam Łapeta ma odejść z Asseco Prokom Gdynia do Zastalu Zielona Góra

Asseco Prokom Gdynia ma stracić środkowego Adama Łapetę, który na dniach ma podpisać umowę z Zastalem Zielona Góra.
Zastal chciał początkowo zatrudnić innego środkowego Prokomu - Adama Hrycaniuka, ale choć przedstawił mu atrakcyjną ofertę, a rozmowy były zaawansowane, do podpisania umowy nie doszło. Klub z Zielonej Góry za cel obrał sobie więc drugiego środkowego mistrza Polski - Łapetę i - jak wynika z informacji Trojmiasto.sport.pl - w tym przypadku dojdzie do zawarcia kontraktu. Umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

- Klub chce go zatrudnić, Łapeta chce grać w Zastalu, warunki są już dograne. Podpisanie umowy to formalność - mówi nam osoba uczestnicząca w negocjacjach.

Łapeta grał w Prokomie przez sześć sezonów, w ostatnich rozgrywkach jego średnie w PLK to 3,6 pkt. i 2,7 zbiórki w 15 minut.

- Formalnie sprawa nie jest jeszcze załatwiona. Jeśli jednak umowa dojdzie do skutku, to liczę, że w Zastalu dostanę więcej minut do grania i rozegram dużo lepszy sezon, niż ostatnio - mówi Łapeta. - W Trójmieście spędziłem fajne lata, pewnie tu kiedyś wrócę, bo chciałbym tu zamieszkać na stałe. Szkoda mi wyjeżdżać, ale jednocześnie czuję, że otwiera się przede mną szansa, żeby się na dobre pokazać - dodaje koszykarz.

Odejście Łapety to duża strata dla Prokomu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »