Dyskobol tuż za podium, lepsi tylko reprezentanci na Londyn

Wojciech Praczyk, 19-letni junior ze Szprotawy, odważnie wkracza w szeregi najlepszych polskich specjalistów od rzutu dyskiem. Na mistrzostwach Polski seniorów pobił swój rekord życiowy.
Lekkoatleta ULKS Uczniak Szprotawa w Bielsku-Białej wynikiem 58.49 m ustanowił rekord województwa lubuskiego seniorów. W granie najlepszych w kraju zawodników rzucających dyskiem zajął czwarte miejsce, a sam awans do najlepszej ósemki już był jego sporym sukcesem. Wojciech Praczyk przegrał jedynie z trzema reprezentantami Polski, którzy wystartują na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Londynie - Piotrem Małachowskim (66.89 m), Przemysławem Czajkowskim (63.47 m) i Robertem Urbankiem (62.85 m). - W najbliższy weekend Wojtek wystartuje w mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku. Jeśli forma będzie podobna, dysk może polecieć powyżej juniorskiego rekordu polski, który od 23 maja należy do zawodnika ze Szprotawy (63.22 m) - przekazał Andrzej Szczesny z Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Dwa tygodnie później czekają Wojtka mistrzostwa świata juniorów w Barcelonie.

Do Hiszpanii pojedzie też zawodniczka Lubusza Słubice Sofia Ennaoui, która po raz drugi w ciągu 14 dni pobiła rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 1500 m (4.14,73) i zajęła 6. miejsce w rywalizacji z utytułowanymi zawodniczkami.

Jak spisali się inni zawodnicy z województwa lubuskiego? Lekkoatleci ZLKL Zielona Góra - Kinga Sadłowska w biegu na 400 m była szósta (54,44), Michalina Kwaśniewska w skoku wzwyż zajęła 11. miejsce (174 cm), oszczepnik Piotr Frąckiewicz też był 11. (67.99 m), Artur Olejarz bieg na 5000 m ukończył na siódmej pozycji (14.37,10), a 12. lokata przypadła Katarzynie Cerbińskiej w skoku o tyczce (3.50 m). Ósma w rywalizacji oszczepniczek (45.56 m) była zawodniczka AZS AWF Gorzów Sandra Nowak.