"Hardcorowy Koksu" będzie walczył w Zielonej Górze [WIDEO]

Litewski kulturysta, bardziej znany z filmików umieszczanych w serwisie You Tube, niż z osiągnięć sportowych, będzie jedną z gwiazd wrześniowej gali walk MMA w Zielonej Górze.
"Hardkorowy Koksu", czyli Robert Burneika to litewski kulturysta, mieszkający w Las Vegas, który w Polsce popularność zdobył przede wszystkim dzięki filmikom umieszczonych na Yoy Tube, których jest współautorem i jednocześnie bohaterem. Zachęca w nich do trenowania kulturystyki. "Koksu" prowadzi też program telewizyjny "Nie ma lipy" emitowany przez TVN Turbo. 34-letni Burneika wyjechał do USA 21 lat temu, jego żoną jest Polka, dzięki temu bardzo dobrze mówi w naszym języku.

Kulturysta w kwietniu wziął udział w gali sztuk walki MMA Attack 2 w katowickim Spodku, zmierzył się z Marcinem Najmanem. Polski bokser poddał się w drugiej rundzie. "Hardcorowy Koksu", w swoim stylu, za pośrednictwem wyprodukowanego przez siebie filmu, zapowiedział, że weźmie udział w imprezie MMA Attack 3, która odbędzie się 29 września w zielonogórskiej hali CRS. - Będę pakował poważnie na siłowni, bicki muszą być, będę walczył w Zielonej Górze, ale nie mogę zdradzić z kim, będzie hardcorowo na sto procent - mówi "Hardcorowy Koksu".

MMA (Mixed Martial Arts) to styl walki, w którym zawodnicy muszą wykazać się wszechstronnością. To połączenie różnych sztuk walki w jedną. Widowiskowe pojedynki toczone są w tzw. klatkach przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym tak, by zminimalizować ryzyko śmierci i poważnych obrażeń ciała. Dozwolone są m.in. rzuty, ciosy pięściami, dźwiganie, duszenia, kopnięcia i walki w parterze. Ale zabronione są m.in. ciosy łokciami, dźwignie na kręgosłup, kopnięcia w parterze, uderzenia głową, uderzenia w kręgosłup, stosowania dźwigni na małe stawy, czyli palce.