Polish Pitbull w klatce, czyli gala walk MMA w Zielonej Górze

Walki MMA to zdecydowanie coś więcej niż boks, kickboksing i zapasy. Twardziele walczący w klatkach we wrześniu stoczą pasjonujące pojedynki w trzeciej gali MMA Attack.
Specjaliści połączonych w jedno kilku stylów walk wejdą do zielonogórskiego oktagonu, czyli tzw. klatki 29 września. Nietypowa arena stanie w zielonogórskiej hali CRS, a wojownicy, jeśli dobrze zachęcą swoich fanów, to mogą liczyć na doping nawet pięciotysięcznej widowni.

Podczas gali do boju stanie m.in. najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej Damian Grabowski, czyli Polish Pitbull. Ponadto w akcji zobaczymy m.in. trenującego w Niemczech, urodzonego w Polsce weterana UFC (amerykańska organizacja MMA) Petera Sobottę oraz jednego z najbardziej utalentowanych młodych polskich zawodników Piotra Strusa . Transmisję na żywo z imprezy przeprowadzi telewizja Polsat. Poprzednie gale MMA Attack odbyły się w październiku ubiegłego roku w Warszawie oraz przed miesiącem w katowickim spodku.

MMA (Mixed Martial Arts) to popularny ostatnio, mocno propagowany przez rozmaite stacje telewizyjne, styl walki, w którym zawodnicy muszą wykazać się wszechstronnością. Bo MMA to połączenie różnych sztuk walki w jedną. Widowiskowe pojedynki toczone są przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym tak, by zminimalizować ryzyko śmierci i poważnych obrażeń ciała. Dozwolone są m.in. rzuty, ciosy pięściami, dźwiganie, duszenia, kopnięcia i walki w parterze. Ale zabronione są techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników. Organizatorzy walk zabraniają m.in. ciosów łokciami, dźwigni na kręgosłup, kopnięć w parterze, uderzania głową, uderzania w kręgosłup, stosowania dźwigni na małe stawy, czyli palce. Nie zmienia to jednak faktu, że pojedynki maja charakter znacznie bardziej brutalny niż typowe walki bokserów, czy kickbokserów.

Zobacz: Polish Pitbull, czyli Damian Grabowski w akcji.