Sport.pl

Żużlowe derby zaliczone po 11. wyścigach

Speedway Ekstraliga zdecydowała, że w przerwanym po 11. wyścigach derbowym meczu Stal Gorzów - Stelmet Zielona Góra zostaje zaliczony wynik z toru, czyli 44:21 dla gorzowian.
Przygnębiającą atmosferę tego pojedynku, podczas którego na gorzowski stadion dodarła informacja o śmierci angielskiego żużlowca Lee Richardsona oraz przepychanki w parkingu zapamiętamy pewnie na zawsze, a wynik i emocje sportowe niestety pozostaną sprawą drugorzędną. Zgodnie z przypuszczeniami dwa duże punkty zapisuje do swojego dorobku Stal Gorzów i umacnia się na drugim miejscu w ekstraklasie - żółto-niebiescy mają tylko punkt straty do zespołu z Tarnowa i 3 pkt przewagi nad Unią Leszno, która rozegrała o jeden pojedynek mniej. Na razie doczekaliśmy się weryfikacji wyniku. Wkrótce pewnie również na obie drużyny posypią się kary - za wyczyny parkingowe i na trybunach.

Speedway Ekstraliga podała także listę zawodników, którzy mogą być zastępowani w najbliższych trzech kolejkach. W pierwszej trójce w Stali są Michael Jepsen Jensen, Niels Kristian Iversen oraz Tomasz Gollob. W niedzielę 3 czerwca o godz. 19.30 gorzowianie zmierzą się na swoim stadionie z rywalami z Leszna.

STAL GORZÓW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 44:21

STAL: Tomasz Gollob 5 (t,2,3), Michael Jepsen Jensen 9+2 bonusy (3,1,2,3), Matej Zagar 7+2 (3,2,2), Niels Kristian Iversen 8+1 (2,3,3), Krzysztof Kasprzak 9+1 (1,3,3,2), Adrian Cyfer 1 (1,0), Bartosz Zmarzlik 5 (2,1,2,0).

FALUBAZ: Andreas Jonsson 4+1 bonus (2,1,1), Aleksandr Łoktajew 0 (0,d,-,w), Jonas Davidsson 1+1 (0,1,d,w), Rune Holta 4 (1,2,1), Piotr Protasiewicz 6 (0,3,2,1), Patryk Dudek 6 (3,3,0), Adam Strzelec 0 (w,-,0).

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda Legia Warszawa odrzuciła 5 milionów euro za swojego piłkarza! Wschodząca gwiazda
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź Jose Mourinho w mistrzowskiej formie na pierwszej konferencji! Co za odpowiedź